15. den pro podlipnické kostely a Svatomartinská pouť v Dolním Městě

Vloženo: 11.11.2008 00:00:00

V sobotu 15. listopadu 2008 opět ožije podhradí středověkého hradu Lipnice na Havlíčkobrodsku. Občanské sdružení Přátelé podlipnických kostelů a farnost Lipnice nad Sázavou pořádají 15. den pro podlipnické kostely a s ním spojenou Svatomartinskou pouť v Dolním Městě.
Mezi jedenáctou a půl čtvrtou budou všechny tři gotické kostelíky - sv. Martina v Dolním Městě, sv. Markéty v Loukově a sv. Jiří v Řečici - otevřeny návštěvníkům k prohlídce. Kulturní program začíná ve 14 hodin v sále hostince U Muchů v Dolním Městě benefičním loutkovým představením pro malé i velké Lakomá Barka, které podle stejnojmenné pohádky Jana Wericha nastudoval divadelní spolek Spřáhlo (scénář a režie : Lucie Koryntová, scéna a loutky: Vojtěch Horálek, hudba: Hanuš Axmann). Od 16:00 hodin bude v kostele sv. Martina sloužena slavná mše svatá ke cti sv. Martina. Hlavním celebrantem bude P. Gorazd Cetkovský O. Carm. Program 15. dne pro Podlipnické kostely zakončí posvícenská zábava, při které k tanci od 20:00 hodin zahraje v sále hospody U Muchů skupina Expres.
Výnos veřejné sbírky, která bude v kostelech během dne probíhat, bude použit na opravy podlipnických kostelů.
Opravy kostelů a činnost občanského sdružení mohou návštěvníci Dne pro podlipnické kostely podpořit také zakoupením sady benefičních pohlednic „Polem to vem ke kostelu!“. Nedávno se do krajiny pod hradem Lipnicí vydalo několik mladých výtvarníků, kteří v týdenním plenéru zachycovali v kresbách a malbách Podlipnickou krajinu, charakteristickou zvláštní nahotou a skrytou krásou. Sada pohlednic ukazuje Vysočinskou krajinu jakoby učesanou Boží rukou – krajinu vysokých obzorů, krajinu polních cest a zapomenutých kostelů ukrytých mezi lukami. Autorkami jemných pohlednic jsou Magdalena Bartáková, Darja Čančíková, Klára Jelínková, Eliška Koryntová a Františka Lachmanová.
Srdečně děkujeme všem, kteří nás na naší podlipnické „cestě“ jakýmkoli způsobem provázejí.


Více informací:http://www.kostelniduch.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.