ADVENT A VÁNOCE NA PAMÁTKÁCH V KRAJI VYSOČINA

Vloženo: 29.11.2013 13:01:47

S blížícím se adventem a Vánocemi ožijí také památkové objekty v Kraji Vysočina. Pro návštěvníky jsou připravené adventní trhy, výstavy, koncerty nebo živý Betlém.

Státní zámek Náměšť nad Oslavou
Přicházející advent stylově uvítají v neděli 1. 12. 2013 na zámku v Náměšti nad Oslavou jak jinak než koncertem. O příjemné podvečerní setkání s adventní hudbou se postarají brněnský varhaník Martin Jakubíček a zpěvačka Lenka Cafourková – Ďuricová. Na programu budou skladby známých autorů – G. F. Händela, A. Vivaldiho, H. Purcella nebo adventní písně z barokních kancionálů. Začátek koncertu je v 17:00 hodin v zámecké knihovně. V závěru večera nebude chybět ani tradiční adventní svařák.
Více na www.zamek-namest.cz.

Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou
Také v letošním roce se na zámku v Jaroměřicích uskuteční oblíbené tradiční Vánoce na zámku. O druhém adventním víkendu 7. – 8. 12. 2013 si tak budou moci návštěvníci vychutnat kouzelnou vánoční atmosféru prohlídkou výstavy v zámeckých interiérech věnované tématu Madona a Vánoce. Po oba dny zpestří sváteční atmosféru několik divadelních představení v podání Víti Marčíka ml., divadelních souborů Komedianti na káře, Divadýlko Mrak a Jaroměřické ochotnické divadlo. Chybět nebudou samozřejmě tradiční řemeslnické trhy. Vstupné činí 90,- Kč plné a 60,- Kč snížené, vstupenka na výstavu platí i na kulturní program a jarmark. Otevřeno bude po oba dny od 9:00 do 17:00 hodin.
Více na www.zamek-jaromerice.cz.

Státní zámek Telč
Adventní program na zámku v Telči začíná v pátek 6. 12. 2013 koncertem. Vystoupí na něm zpívající právník Ivo Jahelka a písničkář Miroslav Paleček. Dvojkoncert bude mít dvě části, v první se představí Miroslav Paleček - polovička známé dvojice Paleček & Janík, která patří k legendám českého folku. V originální interpretaci zazpívá nejen oblíbené „JEŽKÁRNY“, tj. písně V+W+J, ale i řadu svých osobitých autorských skladeb. Jeho písničkám nikdy nechybí melodičnost, nevtíravost a nadhled. V druhé části pořadu pobaví diváky Ivo Jahelka svými zhudebněnými soudničkami, baladami ze života a perličkami přímo ze soudních síní. Koncert začíná v Zámecké konírně v 18:00 hodin.

Předprodej vstupenek bude probíhat v Zámecké galerii od pátku 29. 11. 2013 každý den mimo pondělí. Zámecká galerie je otevřena od 10:00 do 12:00 a 13:00 do 15:00 hod. Vstupenky budou v prodeji i hodinu před koncertem v Zámecké konírně.

Pravou předvánoční atmosféru navodí o čtvrtém adventním víkendu 21. – 22. 12. 2013 Živý betlém na zámeckém nádvoří. Komponovaný pořad v podání zhruba šedesáti účinkujících různých věkových kategorií v autentických kostýmech za doprovodu živé hudby vychází z biblického příběhu o narození Ježíše a klanění Tří králů. Tradiční lidové koledy, říkadla a tance uslyší a uvidí diváci v podání folklórního souboru Podjavořičan a dětského souboru Kvítek. V sobotu 21. 12. budou vystoupení od 17:00 a 18:15 hodin, v neděli 22. 12. od 14:00 a 15:00 hodin.

Před koncem roku opět ožije zámek tradičními Vánočními prázdninami v Telči. Pro posluchače jsou v Zámecké konírně připraveny od 27. do 30. 12. 2013 čtyři folkové koncerty. 27. 12. vystoupí Nezmaři, 28. 12. zahrají Katka GARCÍA a Honza Hrubý, 29. 12. potěší diváky Žalman a spol. a závěrečný koncert 30. 12. bude patřit skupině Jarret.

Letošní sezónní výstava Jak se budí princezny aneb Zámkem po stopách filmové pohádky byla vzhledem k zájmu široké veřejnosti prodloužena. Návštěvníci se tak mohou během adventu a vánočních svátků přenést do atmosféry oblíbené filmové pohádky a prohlédnout si, jaké šaty na sobě nosily Růženka, Melánie nebo princ Jaroslav, co všechno je potřeba při natáčení filmového příběhu a další zajímavosti. Výstava kostýmů a rekvizit je otevřena během celého prosince až do 5. 1. 2014 každý den mimo pondělí od 10:00 do 12:00 a 13:00 do 15:00 hodin.
Více na www.zamek-telc.eu. .

Státní hrad Lipnice
Také na hradě Lipnice proběhnou dva adventní koncerty. První z nich se koná třetí adventní sobotu 14. 12. 2013 v sále věže Samson. Od 16:00 hodin tam zahraje vokálně instrumentální soubor Ludus Musicus.

Druhý koncert se odehraje v předvečer příchodu Ježíška a Štědrého dne, a to v pondělí 23. 12. 2013 od 17:00 hodin. Zpívat a hrát budou žáci lipnické Základní umělecké školy.
Více na www.hrad-lipnice.eu.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.