Buďte u zdolání nového českého rekordu v parku Fábula

Vloženo: 26.04.2018 10:44:15

Vysočina má v Kamenici nad Lipou šestým rokem vlastní pohádkovou říši. Rodinný zábavný park Fábula letošní sezónu zahájí v sobotu 5. května, a to velmi originálně – pokusem o nový český rekord – nejvyšší počet pohádkových bytostí na jednom místě. Přijďte a přispějte k novému rekordu. Fábula vám kostýmy zapůjčí zdarma.

Pohádkové bytosti se v zážitkovém areálu velmi dobře zabydlely. V kreativně pojatém tajemném sklepení tak potkáte např. vodníka, ježibabu nebo čerta, který vás může zvážit na pekelné váze hříchů a připomenout tradici českých klasických pohádek. Fábula se ale dokázal přizpůsobit současnosti a pojal ji zcela originálním druhem humoru. Pohádkové bytosti se tak pokoušejí porozumět novým technologiím, ochutnávají pizzu nebo si pořizují „selfíčka“. Vysočina tak má svůj originální zážitkový areál, který myslí nejen na českou pohádku.

Šest let přineslo zásadní změny. Rodiny si kromě zmíněné pohádkové cesty mohou užít únikovou hru, kterou najdou v cele bývalé vazební věznice. Dále se pohybují ve venkovním areálu s bludištěm, hradem, hřištěm, mini zoo a venkovním posezením. V případě nepřízně počasí využívají obří společenské hry zapsané do české knihy rekordů pelhřimovskou agenturou Dobrý den, hlavolamy, tvořivé dílny a cukrárnu. Občerstvení zajišťuje pohádkově upravený hostinec u loupežníka Bambitky. Novinkou je i vstupní patrová věž se schodištěm vedoucím na vyhlídku.

Více informací na webu pohadkova-rise.cz.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.