ČT sport odvysílá Cyklotoulky Vysočinou

Vloženo: 15.10.2018 15:08:45

Vysočina má vlastní díl populárního cykloseriálu Cyklotoulky. Už tuto sobotu, 20. října, ho v premiéře odvysílá ČT Sport v 7.05 ráno, na stejném kanálu bude díl z Vysočiny k vidění například ještě příští týden v pondělí 15.50 nebo ve středu ve 14.50, a také na webu pořadu Cyklotoulky www.cyklotoulky.cz.

Štáb seriálu a sympatičtí průvodci Eva Brodnianská a Stanislav Bartůšek natáčeli v našem kraji v závěru července. Samozřejmě s sebou přivezli kola, aby se mohli připojit k průvodci Tomáši Čihákovi, řediteli Vysočina Tourism.

„Celodenní program vznikl ve spolupráci s cyklokoordinátorem Kraje Vysočina Petrem Stejskalem. Naším cílem je představit veřejnosti Vysočinu jako region, který nabízí pestrou kombinaci nabídky cyklostezek a cyklotras v krásné čisté přírodě a zároveň nesporné bohatství kulturních památek," připomněl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

A opravdu, harmonogram cyklotoulek byl nabitý. Průvodci spolu s vysočinským doprovodem zajeli do Dalešického pivovaru, kde si při natáčení symbolicky připomněli slavný film Postřižiny, navštívili Cykloarénu Vysočina v Novém Městě na Moravě, kde je uvítal instruktor pro tamní singletracky, a nevynechali ani všechna tři města památek UNESCO – tedy Třebíč, Žďár nad Sázavou a Telč. Zpestřením pro diváky by mělo být i natáčení na in-linech na populární cyklostezce Přibyslav-Sázava.

Náročnou celodenní trasu zakončil štáb na krajském hradě Roštejn v lesích nedaleko Telče, kam ho přijela pozdravit i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová. „Cyklotoulky jsou populárním pořadem, který může na Vysočinu přilákat nejednoho sportovce," pochvaluje si náměstkyně Jana Fischerová.

Desetiminutový pořad Cyklotoulky z Vysočiny budete moci na ČT SPORT vidět už tuto sobotu brzy ráno, dále v několika reprízách odpoledne, na iVysílání České televize, na webu www.cyklotoulky.cz a vysílat se bude i na Slovensku na RTVS DVOJKA.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.