Divadelní svátek v Třešti startuje již 16. března

Vloženo: 13.03.2018 08:28:47

Třešťské divadelní jaro se stalo pojmem, a to nejenom v Třešti. A není divu, za téměř 60 let svojí existence. V termínu 16. – 24. března se uskuteční již 57. ročník nejstarší přehlídky svého druhu u nás. Pořadatelem je Město Třešť. Záštitu převzal MUDr. Vít Kaňkovský, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Jedná se krajskou soutěžní, vícedruhovou, postupovou přehlídku ochotnických divadelních souborů. Tato přehlídka není regionálně omezena, může se jí tedy zúčastnit amatérský soubor z jakéhokoli kraje naší republiky.

Všechny přihlášené hry jsou soutěžní, odborná porota tedy může nominovat soubor na celostátní divadelní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou, Divadelní PIKNIK Volyně a doporučit na Popelku Rakovník.

V průběhu letošního ročníku se můžete těšit na 16 představení v podání 14 souborů, odehraných během 8 hracích dnů. Některé soubory jsou aktivní, mají každý rok novou inscenaci, jezdí k nám tedy opakovaně, jsou jimi například Divadlo Kapota z Tábora; Divadelní soubor Stonařov; Divadlo DUHA Polná a samozřejmě třešťské divadelní soubory. Nově se zde představí např. Divadlo Stodola z Jiříkovic; Ochotnický soubor FORBÍNA z Jistebnice a třeba také divadelní soubor GOB a SOŠ Telč.

 

V rámci festivalu se můžete těšit…

 průběhu TDJ vychází denní festivalový zpravodaj s názvem OKO, plný zajímavých postřehů, informací a zajímavostí ze zákulisního dění a nechybí ani hodnocení poroty jednotlivých představení. V sále opět rozkvete obří sněženka, která je symbolem festivalu. A nebude to jediná sněženka, která bude hrát během festivalu hlavní roli. Dále si budete moci prohlédnout doprovodnou výstavu a snad se nám podaří obsadit i klavírní křídlo. Pokud se chcete o Třešťském divadelním jaru dozvědět víc, sledujte naše nové webové stránky www.trestskedivadelnijaro.cz, věříme, že se Vám budou líbit.

Tým odborné poroty se pro letošek nemění              

Tým odborné poroty bývá v Třešti tříčlenný. Stejně tak, jako v loňském roce, bude herecké výkony bedlivě sledovat a hodnotit porota ve složení Ladislav Vrchovský (Moravská Ostrava), Alena Veliká (Jihlava) a Jiří Štefanides (Olomouc). Porotci se účastní všech soutěžních představení a po jejich odehrání se koná rozborový seminář. Účastní se ho porota, herci a režisér daného představení a samozřejmě také diváci.

O úvodní i závěrečný večer se postará DS K. Čapka z Třeště

Festival vymysleli třešťští ochotníci a jsou stále jeho důležitou, neodmyslitelnou součástí. A to i přes všechna úskalí, kterými festival v průběhu svého „života“ prošel. Úvodní a závěrečný večer bude, stejně jako loni, v jejich režii, konkrétně tedy DS Karla Čapka Třešť pod vedením Romana Mikeše, Kateřiny Kodysové a Václava Vrátila.  A bude to určitě opět krásná podívaná, tak si nenechte také tyto večery ujít. Pravda je, že závěrečný večer je důležitý nejvíce pro soubory samotné, dozví se totiž, kdo získal nominace a doporučení, o kterých jsem se zmiňovala již v úvodu, ale autoři těchto večerů se snaží o to, aby to bavilo všechny, především i Vás, diváky. Navíc během závěrečného večera vystoupí a k tanci a poslechu zahraje kapela Matouše Hamerníka, třešťského muzikanta, SpazierGang. Nenechte si je ujít.

Předprodej vstupenek byl již zahájen 

Rezervace na jednotlivá představení jsou v plném proudu. Vstupenka na večerní představení stojí 80 Kč, dopolední a odpolední představení pak 40 Kč. Při koupi 3 vstupenek je 4. vstupenka zdarma. Místa si můžete rezervovat prostřednictvím webu www.vstupenky.trest.cz, rezervace je možná také v Kulturním domě Třešť, tel. 567 224 561. Předprodejním místem je Turistické informační centrum Třešť, tel. 567 234 567.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.