DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ NA PAMÁTKÁCH NPÚ

Vloženo: 11.09.2013 07:42:55

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, EHD) probíhají již od soboty 7. září 2013. Většina památek spravovaných Národním památkovým ústavem, územní památkovou správou v Českých Budějovicích se připojí o nadcházejícím víkendu 14. – 15. září 2013. Na Vysočině ožije v rámci této akce zámek v Náměšti nad Oslavou.

Tématem letošního ročníku jsou „Památky v novém světle“. Cílem akce je umožnit veřejnosti nahlédnout do míst běžně nepřístupných a zároveň nabídnout něco víc než běžnou prohlídkovou trasu.

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU
Tradiční víkend netradičních hraných prohlídek zámku. Kdo již Oživený zámek někdy navštívil, ví přesně, co může očekávat. Pro ostatní, kteří ještě nevědí: humor, recese, nadsázka, skutečná i fiktivní historie zámku a okolí, známé i méně známé postavy z českých i světových dějin. To vše v provedení více jak stovky amatérských herců. Herců, kteří se nebojí udělat si legraci sami ze sebe i z osobností a dějinných událostí, o nichž se jinak všude hovoří se vší vážností. Varování kastelána: Oživený zámek může uškodit lidem bez smyslu pro humor! Za obsah jednotlivých scének zodpovídá Městské kulturní středisko v Náměšti nad Oslavou.

Otevřeno bude po oba dny od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné činí 90,- Kč plné, 60,- Kč snížené a 250,- Kč rodinné.

Z organizačních důvodů nebude o tomto víkendu přístupná druhá prohlídková trasa Apartmán hraběte Haugwitze. Děkujeme za pochopení.

Všechny ostatní památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích (SZ Jaroměřice nad Rokytnou, SZ Telč, SH Lipnice nad Sázavou a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře), mají otevřeno podle běžné zářijové návštěvní doby.

obrázek

Více informací:http://www.zamek-namest.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.