Dny otevřených ateliérů na Ledečsku

Vloženo: 03.10.2017 07:25:01

I tento rok se zapojí umělci z Ledečska do Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina, které letos připadají na 7. a 8. října.

Každoročně se do této akce zapojuje ZUŠ Ledeč nad Sázavou a také několik dalších umělců z regionu, kteří představí své obrazy, výrobu českého skla, řezbářskou práci i metodu tzv. taušírování.

 

Žáci multimediální tvorby ZUŠ Ledeč nad Sázavou představí svou roční práci. Návštěvníci mohou společně s žáky v ateliéru projekce a animace filmů modelovat z animátorské plastelíny, animovat technikou stop-motion, a vytvořit tak společně krátké filmy, které budou po dokončení k vidění na kanále Youtube. Ateliér bude otevřen v sobotu i v neděli od 10.00 do 17.00.

 

Svůj ateliér na ulici 5. května 475 v Ledči nad Sázavou otevře i Bedřich Pešek, který představí své Obrazy krajiny Vysočiny (objednání předem na tel.: 602 488 963 nebo na pesek.bedrich@tiscali.cz). Mezi další zapojené umělce patří řezbář Vladimír Zadražil, autor řezbovaných soch. Svou práci ukáže v Pavlově u Ledče nad Sázavou v sobotu mezi 12.00 až 17.00 (tel.: 732 616 144 a lynx65@seznam.cz). Posledním ateliérem, který bude na Ledečsku přístupný, je sklářská huť Jakub Tasice. K nahlédnutí bude ukázková výroba českého skla v prostorách jedné z nejzachovalejších a nejstarších sklářských hutí ve střední Evropě, v jedinečném prostředí areálu sklárny z konce 18. století. Těšit se můžete na výrobu skla, jeho broušení i další úpravy a chybět nebudou ani techniky malování skla. Areál můžete navštívit v sobotu a neděli od 9.00 do 17.00 (tel.: 566 564 165, sklárna.tasice@o2active.cz). Ve sklářské huti se navíc představí řezbář Rudolf Hupka – Holz art, který vyrábí lidové dřevěné hračky a předměty užitého umění. Ukáže i zdobení dřeva kovem – tzv. taušírování, které můžete vidět na hračkách, hlavolamech, miskách, svícnech, rohožkách, prkýnkách, bižuterii, brožích i sponách. (tel.: 569 721 966, www.holzart.cz)

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.