Do Brtnice přijede Karel VI.

Vloženo: 25.09.2018 15:51:45

Každý ví, že 28. září je svátkem sv. Václava, patrona Čech a Moravy i symbolu české státnosti. Ale v Brtnici toto datum patří velké události, Dnu pro starou Brtnici. Je to den řemesel, stánkařů a otevřených památek. Ani letos tato slavnost nemůže chybět, a navíc bude její program zpestřený o příjezd Karla VI. – připomínku reálné návštěvy z roku 1723.

Trhové veselí započne v 9.00 a stánkaři, oblečeni v historickém, předvedou řemeslná nebo jiná rukodělná umění a budou prodávat své výrobky. V 10.30 se malí i velcí mohou těšit na pohádku umělecké agentury KATO. Po nich na podiu vystoupí hudební skupina Umí H...,  která bude celým dnem doprovázet. Můžete se těšit i na dobovou módní přehlídku nebo na taneční vystoupení vesnických tanců. Co by to bylo za historické slavnosti, kdyby tu nevystoupili šermíři – konkrétně „Společenstvo Libertas“.

 

Během dne můžete navštívit výstavy ve Valdštejnském domě, Kábově domě, kině nebo v nově otevřené sýpce, kde je připravená výstava šicích strojů a Brtnických kovadlin. Otevřené budou také památky, např. Hoffmannův dům, farní a zámecký kostel nebo zámek. Po celou dobu se budete moci svést koňským povozem po Brtnici.

V 17.00 pak nastane očekávaný kostýmovaný průvod. K vidění bude příjezd Karla VI., dobové taneční i šermířské vystoupení. Celý den zakončí v Hoffmannově dvoře kapela Dostavník.

 

Podrobný program Dnu pro starou Brtnici najdete na stránkách www.brtnice.cz nebo na facebookových stránkách Informační centrum Brtnice.

obrázek

Více informací:www.brtnice.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.