Do Jihlavy se slétne na 500 modelů letadel a bojové techniky

Vloženo: 06.03.2018 12:55:30

Modeláři z celé České republiky zamíří v sobotu 24. března do Jihlavy. V refektářích Hotelu Gustav Mahler budou už po třiačtyřicáté bojovat O Štít města Jihlavy. Letošní program, pro zájemce přístupný od 10.00 do 16.00, se ponese v duchu výročí 100 let od vzniku Československé republiky.

Soutěžní výstava představí modely letadel, bojové techniky, lodí, ale také výjevy z dějů zvané dioramata nebo třeba figurky. Soutěžit se bude ve 29 kategoriích seniorů a dětí, dvacet speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů Best of Show čeká na nejlepší modely letadla a vojenské techniky výstavy a návštěvníci rozhodnou o Ceně diváků.

„Chybět samozřejmě nebudou ani prodejci modelů a modelářského zboží. Vzhledem k tomu, že v Jihlavě a okolí není specializovaný modelářský obchod, tak to bude vítaná příležitost pro dokoupení materiálu a novinek na trhu s plastikovými modely,“ informoval ředitel soutěže Petr Šourek s tím, že se příznivci modelařiny mohou těšit na několik besed a přednášek.

 

Bohatý doprovodný program: veterán RAF, historická vozidla a laserová střelnice

 

O své zážitky nejenom z Velké Británie se podělí generálmajor Emil Boček, nositel Řádu Bílého lva, veterána RAF z 2.světové války – poslední žijící československý stíhač, který absolvoval bojové lety za druhé světové války. Bývalý vojenský letec Jan Dúbravčík bude mít přednášku na téma Působení letadel Suchoj v ČSLA z modelářského pohledu. Bude probíhat specializovaný modelářský workshop, kde se mohou dozvědět něco nového z oboru od špičkového známého modeláře Mariana „Síry“ Bunce, který je známý svými perfektními modely moderní vojenské techniky. Na Masarykově náměstí bude v rámci výstavy Klub historických vozidel z Úsobí prezentovat několik nákladních a štábních vozidel, včetně několik motocyklů z výzbroje spojeneckých armád.

A s podporou Roty aktivních záloh bude na místě laserová střelnice. Možnost zastřílet si jistě uvítají malí i velcí kluci.

Foto: KPM Jihlava (www.kmpjihlava.estranky.cz)

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.