Do světa rodinné zábavy parku Fábula pojede parní vlak

Vloženo: 19.06.2018 08:19:59

Zábavu a pohodu nejen rodinám z Vysočiny zajišťuje šestým rokem Rodinný zábavný park Fábula v Kamenici nad Lipou. Čekají na vás vnitřní i venkovní atrakce, spousta zábavy, a navíc vás do Kamenice může dovézt parní vlak. Z Jindřichova Hradce do Kamenice bude v červenci a v srpnu jezdit každé úterý a čtvrtek a do parku Fábula je to z kamenického nádraží co by kamenem dohodil.

Fábula si drží svoje postavení jako podporovatel české pohádky díky kreativně pojatému suterénu, ve kterém provozovatelé vytvořili hrad pro krále s padacím mostem, vodnickou studnu s potokem, zahradu pro princeznu, doupě ježibaby a čertovo peklo s váhou hříchů. Zároveň do něj zasadili originální bludiště ze skříní, mučírnu a zlatokopeckou štolu. Do areálu si jezdí rodiny užívat i únikovou hru, hlavolamy, obří společenské hry, originální pohádkový hostinec, tvořivé dílny, bludiště s hradem a mini ZOO. Letos k nim přibude i putovní interaktivní výstava, která představí čtyřicetiletou historii, současnost a výrobu legendárního Igráčka.

Jindřichohradecké místní dráhy vypraví do Kamenice nad Lipou parní lokomotivy s bohatou historií. Například lokomotiva U 47.0 spatřila světlo světa v roce 1907. Jedná se o čtyřnápravovou sdruženou parní lokomotivu systému Mallet se dvěma parními stroji za sebou. Dvě přední hnací nápravy jsou spolu s parním strojem uloženy v samostatném podvozku. Její výkon dosahuje 230 kW. Do Kamenice nad Lipou s parkem Fábula se tak můžete svézt rychlostí až 35 km za hodinu.

Areál parku Fábula vznikl rekonstrukcí budovy bývalého okresního soudu a skláren firmy Český křišťál. Vaše ideální dovolená se může skládat z cesty pohádkovým sklepením ve Fábule, projížďkou krásnou krajinou lesů, mezí a remízků a vykoupání v zatopeném lomu Antonka u Kamenice nad Lipou.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.