DO TŘEŠTĚ PŘIJEDE SVATÝ MARTIN NA BÍLÉM KONI

Vloženo: 29.10.2013 17:02:23

Svátek Martina připadá na pondělí 11. listopadu. V Třešti je však již jedenáctým rokem tradicí, že sv. Martin projíždí městem vždy v neděli před svými jmeninami. Nejinak tomu bude v letošním roce – sv. Martin na bílém koni vyjede se svojí družinou v neděli 10. listopadu 2013 v 16.30 hod. od třešťské fary. Bílého koně do průvodu zapůjčí Jezdecký klub Třešť.

Celý podvečerní program začíná lampionovým průvodem, v němž bude svatý Martin rozdávat perníčky a rozhazovat zlaté dukátky. Svatomartinský průvod dojde až na bývalý zimní stadion a projde ulicemi Na Hrázi, Rooseweltova, nám. Svobody, K. H. Máchy, Barvířská, Nerudova a Jungmannova.

Až procesí dorazí na „zimák“, začne kulturní program. Ten odstartuje scénkou o svatém Martinovi, tedy Martinovi Tourském, který se narodil roku 316 jako syn římského důstojníka. Legenda říká, že jedné chladné noci viděl promrzlého žebráka. Neváhal a svůj plášť rozsekl napůl a jednu polovinu mu daroval. Následující noc se Martinovi zjevil Kristus zčásti oděný do jeho pláště. Po tomto zážitku se Martin nechal pokřtít, odešel z armády a dal se na duchovní cestu. Je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vína. Příběh o něm budou hrát členové DS Karla Čapka a SHŠ Hebrix z Třeště. Návštěvníci akce uvidí také Klub agility Třešť, poslechnou si písničky od flétnového souboru Musica Illuminata a na závěr je připravena ohňová show.

Na jedenáctý příjezd sv. Martina zve Město Třešť a účinkující.


Více informací:http://www.trest.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.