Dolnorakouská zemská výstavá 2009 byla zahájena

Vloženo: 18.04.2009 00:00:00Výstava potrvá až do 1. listopadu 2009 a návštěvníkům představuje moderní a multimediální expozice, které se vztahují k tématu soužití dvou sousedů – Čechů a Rakušanů. Nejen tyto národnosti, ale i například židé se v průběhu staletí vzájemně obohacovaly a jak je známo, nešlo to vždy jednoduše – v soužití byla nejen radost, ale mnohdy i slzy. A o emoce půjde i na výstavě. Žádná, byť mnohdy hodně bolavá místa naší společné historie nebudou opomenuta.

V Hornu uvidí návštěvníci expozice s tématy: připojení Rakouska a Sudet k hitlerovskému Německu v roce 1938, rasové pronásledování Židů a Čechů nacistickým režimem, Benešovy dekrety a odsun Němců v roce 1945, atomovou energii a integraci obou států do EU. V Raabsu bude hrát hlavní roli hranice v různých významech – hranice státní, ideologické, morální, etické atd. V Telči budou zobrazeny bohaté rakousko-české vztahy na poli uměleckém a kulturním: od hudby, přes literaturu, výtvarné a herecké umění až po architekturu – to vše v prostředí šlechty, měšťanstva a církve.

Všechna tři výstavní místa, Horn, Raabs a Telč, nabízejí širokou škálu doprovodných akcí zahrnující například Letecký den s ukázkami letecké akrobacie, závody na „dračích lodích“, první přeshraniční jízdu hasičských motorových vozidel FireTrophy, cyklisté se mohou přidat k přeshraniční třídenní Region Renesance Tour. Příležitostí pro vzájemné setkávání jsou také akce jako Štrůdlování nebo výlovy rybníků a hudební koncerty různých žánrů, Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, setkání folklorních souborů, tradiční lidová kultura a lidové zvyky, let balónů nad Telčí, hudební festival Gustava Mahlera, velkolepá přehlídka zásahových jednotek, rodinné slavnosti a multikulturní orchestrální festivaly a další akce.


Více informací:http://www.dolnorakouska-vystava.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.