DOPROVODNÝ PROGRAM MISTROVSTVÍ SVĚTA V BIATLONU 2013 V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ

Vloženo: 04.02.2013 22:13:58

Slavnostní zahájení šampionátu se uskuteční v biatlonovém areálu Vysočina Arena ve středu 6.2.2013 ve 20:30 hodin. Scénáře a režie se ujal Stanislav Moša, ředitel Městského divadla Brno, přední české divadelní a především muzikálové scény. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

Doprovodný program během mistrovství od 7. do 17.2.2013 bude mít tři hlavní stanoviště. Prvním bude Vratislavovo náměstí v centru Nového Města na Moravě, kde bude instalována velkoplošná obrazovka a pódium, na kterém bude každý všední den probíhat od 16:00 do večerních hodin doprovodný hudební program a kde budou na obrazovce také živě přenášeny závody. O víkendech (9.2., 10.2. a 16.2.) se zde uskuteční slavnostní ceremoniály spojené s předáváním medailí, doplněné vystoupením předních českých kapel. Na Vratislavově náměstí budou zdejší výrobci nabízet místní gastronomické speciality. Od 6.2. budou na náměstí instalovány dvě venkovní výstavy fotografií, a to sdružení Debra a novoměstského rodáka, věhlasného horolezce Radka. Jaroše. Otevřeny budou stálé expozice Horácké galerie (výtvarné umění) a Horáckého muzea (lidová kultura Horácka v průběhu staletí, stálá lyžařská expozice), které mimořádně rozšíří expozici historie a výroby lyží na Novoměstsku a aktuálně nabídne také prezentaci místního výrobce lyží, společnosti SPORTEN. Přímo pro šampionát bude připravena výstava poštovních známek, razítek, dopisů a pohlednic ze sbírky Vlastimila Slonka. Putovní výstava filatelistických exponátů, kterou již měli možnost vidět návštěvníci několika zimních olympijských her, nabídne v novoměstském muzeu na 80 archů A4 s tématikou "od novoměstského lyžování po olympijská klání".

Druhým centrem dění ve městě bude Kulturní dům, který bude sloužit nejen pro akreditace, ale v pátek a v soboru bude i místem, ve kterém se budou konat tzv. AFTER PARTY. V pátek budou začínat kolem 20:00 hodiny, v sobotu budou navazovat na medailový ceremoniál a návštěvníci se budou moci bavit až do rána. V kulturním domě se tkaké uskuteční beseda s horolezcem Radkem Jarošem, a to v úterý 12.2. ve 20:00 hodin.

Třetím centrem bude velký stan, umístěný v blízkosti Vysočina Areny nedalek sjezdovky na Harusově kopci. Otevřen bude celodenně a kromě občerstvení bude nabízet i živá hudební vystoupení.

Zdroj: Biathlon, Nové Město žije biatlonem! Speciální biatlonové vydání při MS 2013.


Více informací:http://www.vysocinounakole.cz/prilohy/97_plakat_doprovnodny_program-06.pdfZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.