Dýňový svět u Leštiny láká na podzimní Vysočinu

Vloženo: 02.10.2017 10:22:00

Pyramidy z dýní, nejrůznější probíhačky pro děti, hrad nebo bazén ze slámy a tisíce kusů téměř stovky druhů dýní. To je zahrada s přilehlou stodolou na statku manželů Pipkových, kteří pravidelně na podzim v Nové Vsi u Leštiny nedaleko Golčova Jeníkova zpřístupňují Dýňový svět. Letos je pro malé i velké otevřený až do 5. listopadu. Proto přijeďte nasát typicky podzimní atmosféru na Vysočinu!

Manželé Pipkovi nepěstují pouze dýně nejrůznějších tvarů a barev, ale chovají také řadu zvířátek. Proto si v areálu nejen děti přijdou na své. „Máme telátko, prasátko, koně, ovce i kozy. Děti dostanou tvrdý chleba a mohou je nakrmit,“ vysvětluje Jarka Pipková, která s manželem pěstuje dýně na bezmála osmi hektarech polí a každý rok sklízí „tisíce kusů a desítky až stovky tun“ oranžových výpěstků.

Na dýňové království do Nové Vsi u Leštiny se o víkendech jezdí dívat jednotlivci i rodiny, přes týden jsou dopoledne vyčleněná pro školky a školy. „V období, kdy máme otevřeno, nás denně navštíví zhruba 150 dětí, takže za šest týdnů jich počítáme na tisíc,“ doplňuje paní Pipková s tím, že na statek často přijíždí i školy z daleka, výjimkou nejsou ani ty pražské.

Děti si mohou na statku prohlédnout zvířátka, vydovádět se na slámě, namalovat si dýni nebo si ji zkusit vyřezat. Na rodiče pak čekají krásné dekorace z dýní, originální designové nápady a pokud rádi vaříte, na statku si můžete z téměř stovky druhů vybrat, nakoupit a něco dobrého doma ukuchtit.

 

Na statku mají pro veřejnost otevřeno ve všedních dnech od 14.00 do 18.00, o víkendech, podzimních prázdninách a svátcích od 9.00 do 18.00 a dopolední hodiny jsou vyhrazeny pro objednané mateřinky a základní školy. 

obrázek

Více informací:http://www.dynovysvet.cz/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.