ELEKTRONICKÁ POZNÁVACÍ HRA - ZNÁTE DOBŘE VYSOČINU?

Vloženo: 25.11.2010 00:00:00

Pokud si nejste jisti odpovědí na tuto otázku, můžete si svoje znalosti ověřit na www.vysocina-region.cz. Najdete zde novou naučně poznávací hru, jejímž smyslem je zábavnou a interaktivní formou ukázat jedinečnou tvář Vysočiny a přispět k rozšíření znalostí o zajímavých místech v tomto kraji. Na hru přejde při klidnutí na text ”Více informací….” zde nebo který najdete dole pod tímto příspěvkem.
Hra - Objevuj a poznávej krásy Vysočiny - obsahuje výběr 100 nejrůznějších turistických cílů a zajímavostí, uspořádaných do deseti témat, a mapu kraje, ve které jsou umístěny barevné terče, které určují přesnou polohu místa, kde se daný objekt nachází. Hra má dvě úrovně: základní a mistrovskou. Základní náročnost umožňuje hráči mít i záporné skóre a tak se vlastně učí i při špatných pokusech.
Mistrovská náročnost záporné skóre neumožňuje a při dosažení záporného počtu bodů hra končí a začíná od znova. Cílem Mistrovské hry je dosáhnout s promyšlenou herní strategií co nejvyššího skóre.
Hráč si postupně vybírá témata podle vlastního uvážení a k jednotlivým objektům přiřazuje terč na mapě, jinými slovy určuje, kde se daný objekt nachází. Přiřazení proběhne tak, že hráč klikne myší do správného bodu na mapě. Každý objekt představují 3 fotografie, které mu mají objekt představit a přiblížit. Pokud pozná daný objekt hned podle první fotografie, získává 3 body. Pokud podle druhé, získává 2 body, a když potřebuje ke správnému přiřazení shlédnout všechny tři fotografie, získává bod 1. Přiřadí-li hráč terč k dané fotografii správně tak pokračuje dále pomocí šipek k fotografiím dalších objektů. Pokud hráč neuspěje, volí další body na mapě, nebo se pokusí přiřadit jiný objekt. Za každý neúspěšný pokus ztrácí hráč 1 bod.
Výběr objektů v jedné kategorii může kdykoliv přerušit a jít vybírat objekty v jiné kategorii. Pak se k první kategorii může kdykoliv vrátit a pokračovat. O průběhu hry se kdykoliv můžete informovat kliknutím na ikonu „vysvědčení“ kde je Vaše úspěšnost ohodnocena. Najdete zde i podrobnou statistiku vašich herních úspěchů a neúspěchů. Když nasbíráte 100 bodů, stanete se držitelem titulu MISTR VYSOČINY. Maximum možných bodu je 300 a to získáte titul VELMISTRA VYSOČINY. Pak už hra končí, protože jste přiřadil všechny subjekty.
Hru vydala Vysočina Tourism v roce 2010. Hra je autorským dílem společnosti T.I.S. - Turistické informační systémy v.o.s. a byla podpořena z Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika2 007 - 2013 - projekt NEWMARKETS.


Více informací:http://www.region-vysocina.cz/hra/setupHra-web-cz.htmlZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.