Havlíčkův Brod hostí Národní zahájení Dnů evropského dědictví

Vloženo: 06.09.2018 15:10:59

Havlíčkův Brod se připravuje na velkolepou akci. Od pátku 7. do neděle 9. září se stane dějištěm Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Kromě památek, které budou ve městě v sobotu a v neděli přístupné zdarma, organizátoři připravili bohatý doprovodný program.

„Kdybych měl vyzdvihnout jednu akci z mnoha, pak to bude určitě videomapping ke 100. výročí založení republiky, na který se návštěvníci i obyvatelé města mohou těšit v pátek po 22.00,“ přiblížil starosta města Jan Tecl.

 

Součástí pátečních oslav bude i vernisáž výstavy s názvem Nositelé tradice lidových řemesel, která se bude konat od 17.00 v zahradě Staré radnice. V podvečerních hodinách na Havlíčkově náměstí vystoupí např. operní pěvkyně Monika Brychtová nebo houslista Jaroslav Svěcený.

 

Program bude od rána pokračovat i v sobotu. Jeho vyvrcholením bude od 17.30 koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na kterém se na jednom podiu sejde pěvecký spolek Hlahol z Prahy a sbor Vox Bohemica ze spřáteleného Českého Brodu.

Otevřené památky přivítají zdarma návštěvníky v sobotu i v neděli. V některých z nich se v rámci doprovodného programu představí brodští hudebníci.

 

„Rád bych, aby byl po tyto dny Havlíčkův Brod městem památkové kultury a památkového urbanismu, který budeme hrdě představovat i mnoha návštěvníkům našeho města,“ vyslovil své přání místostarosta Libor Honzárek.

 

Kompletní program s více než desítkou dalších akcí naleznete na http://mic.muhb.cz/vismo/akce.asp?id_org=100676&id=10378&n=dny-evropskeho-dedictvi-narodni-zahajeni-v-havlickove-brode.

 

Svaz historických sídel Čech, Moravy a Slezska, který je pořadatelem Dnů evropského dědictví, vznikl v roce 1990. Tato organizace se zabývá především ochranou a obnovou památek a má na 200 členů z řad měst a obcí.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.