Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí připomenou první republiku

Vloženo: 29.08.2018 12:23:39

Do doby první republiky se můžeme vrátit o prvním zářijovém víkendu 1. a 2. září na zámku ve Velkém Meziříčí. Město, místní muzeum, Česká asociace přátel vojenské historie a Vysočina Tourism pořádají Historické slavnosti – 1. republika.

„V programu zajišťujeme dobovou módní přehlídku, například večerní nebo volnočasové módy, a vystoupení Melody Gentlemen. Ti mají v repertoáru československé swingové evergreeny z 30. a 40. let minulého století,“ prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism, která se na akci organizačně spolupodílí a zajišťuje rozšíření programu v rámci přeshraničního projektu Památky žijí.

Program dvoudenních slavností bude nabitý, přijede prezident T. G. Masaryk, charleston zatančí Spolek elegantních dam, vystoupí kejklíři Yufi, svou výzbroj a výstroj předvede vojsko a představí se i siláci Bako a Zekon. Na nádvoří zámku čas zpříjemní stylová kavárna, dobový fotoateliér, otevřená bude půjčovna historických kol nebo střelnice. Děti se můžou těšit v sobotu na divadlo Paravánek a na pohádku o Palečkovi a v neděli na divadlo Emillion a na představení Princezna se zlatou hvězdou.

Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí spolupořádá Vysočina Tourism za podpory projektu Památky žijí ATCZ31, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko – Česká republika 2014-2020. „Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu, jehož prostřednictvím do roku 2019 včetně podpoříme několik kulturních i společenských akcí na Vysočině a rozšíříme program na nejrůznějších památkách o zajímavé aktivity, které přitáhnou další návštěvníky,“ doplnil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že na 15. září připravuje jeho organizace Přehlídku automobilů našich pradědečků na Masarykově náměstí v Jihlavě a 28. října podpoří happening na havlíčkobrodském náměstí s názvem Rekonstrukce vyhlášení 1. republiky v Německém Brodě.

obrázek

Více informací:www.muzeumvm.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.