Hrad Roštejn v roce 2012

Vloženo: 16.03.2012 00:00:00

Hrad Roštejn letos poprvé otevře svou bránu pro veřejnost v sobotu 31. března v 10 hodin. V době velikonočních svátků bude otevřeno i v pondělí 9. dubna. Návštěvníci jistě uvítají malou změnu v otevírací době v měsících duben, září a říjen, kdy první prohlídka začne v 10 hodin a poslední ještě v 16:30 hod.

V dubnu budou probíhat další stavební úpravy v areálu hradu. Tentokrát projde rozsáhlou rekonstrukcí prostor hradní hospody a bude provedena nová elektroinstalace ve věži. Prohlídky interiérů hradu v té době nebudou nijak omezeny, provoz věže jen minimálně a hospoda bude otevřena nejpozději v polovině května.

V hlavní programové nabídce akcí bude rozsáhlá výstava kostýmů z více jak deseti filmových pohádek s názvem „Zpátky do pohádky“ v měsících květen a červen. Děti s rodiči se také mohou těšit na další doprovodné akce: „Pohádkový hrad“ 12. a 13. června nebo na divadelní prohlídky „Z pohádky do pohádky“ 16. a 17. června. Nebudou chybět i další stálé akce: „Roštejnský hodokvas“ 19. května, „Šermířské slavnosti“ 5.–7. července, „Jazz na Roštejně“ 14. července a další divadelní prohlídky 18. a 19. srpna. V přípravě jsou i výstavy: Kožené obrazy Blanky Mudrové a Palné zbraně ze soukromých sbírek.

Pro náročné návštěvníky nabídneme prohlídky s kastelánkou. A to pro větší skupinu na objednávku nebo v hlavní sezóně v určený den a hodinu. Změny ve výši vstupného nebudou výrazné. Za prohlídku celého hradu i s návštěvou věže návštěvník zaplatí plné vstupné 110,- Kč, snížené 90,-, ale má také možnost výběru jednotlivých tras za 60,- nebo 30,- Kč. Rodina vlastnící rodinný pas bude mít 50% slevu. Aktuální informace najdete na webových stránkách www.rostejn.wz.cz nebo na http://muzeum.ji.cz.

Zdena Vaníčková kastelán hradu Roštejn


Více informací:http://www.rostejn.wz.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.