Hradozámecká noc opět nabídne netradiční zážitky

Vloženo: 29.08.2011 00:00:00

Po úspěšném zahajovacím ročníku Hradozámecké noci připravil v letošním roce Národní památkový ústav její pokračování. Hradozámecká noc 2011 se uskuteční v noci ze soboty 3. 9. na neděli 4. 9. 2011 a v kraji Vysočina se do ní zapojí všech šest památkových objektů ve správě NPÚ.

Cílem Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Kulturní program je různorodý, od nočních prohlídek (prohlídek v netradičním osvětlení), přes divadelní představení a hudební vystoupení až po komponované programy. Společným prvkem je letos bílá barva (lze využít např. pro výzdobu objektu, bílou paní atp.) a začátek programu po 18 hodině.

Ve večerních a nočních hodinách otevře své brány přes sedm desítek hradů, zámků a dalších památek po celé České republice. Hlavním centrem dění v letošním roce bude Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou s koncertním programem a souborem Hradišťan jako jeho hlavním hostem. Pro návštěvníky budou připraveny noční prohlídky, divadelní představení, módní přehlídka, koncerty, tématická výstava a mnoho dalšího.

V kraji Vysočina se letost zapojí do Hradozámecké noci všechny památky ve správě NPÚ. Kromě jaroměřického zámku, kde bude probíhat hlavní kulturní program, mohou zájemci navštívit oživené noční prohlídky na hradě Lipnici nebo netradiční noční hasičské závody na zámku v Telči. Zámek v Náměšti ukáže své noční interiéry, kde bude bonusem prohlídek vystoupení souboru historických nástrojů Capella Ornamentata v knihovně zámku. Noční prohlídky s hudebním překvapením nabídne také poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, kde tak budou návštěvníci moci ocenit výbornou akustiku kostela.

Samostatný, atraktivní a velmi zajímavý program přichystali na Hradozámeckou noc v kostele sv. Víta v zaniklé obci Zahrádka u Ledče nad Sázavou členové občanského sdružení Přátelé Zahrádky. Noční program zde nabídne kostýmované prohlídky kostela, tvořivé dílny pro malé i velké, promítání, hudební vystoupení a nakonec ohňové překvapení.

Aktualizovaný program naleznete na www.hradozameckanoc.cz A také na www.zahradka.euweb.cz


Více informací:http://www.hradozameckanoc.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.