HRADOZÁMECKÁ NOC UKÁŽE JIŽ POTŘETÍ PAMÁTKY V NETRADIČNÍM ČASE

Vloženo: 29.08.2012 00:00:00

Třetí ročník celostátní akce Hradozámecká noc už klepe na dveře. Letos se otevřou brány památek 1. září 2012, aby v nočních hodinách nabídly netradiční zážitky. Kostýmované prohlídky, interiéry osvětlené svíčkami, koncerty historické hudby, zábavný program pro děti nebo dokonce noční hasičský útok na zámek. Využijte poslední prázdninovou sobotu a vypravte se večer na památky, které nabízejí noční prohlídky a kulturní program!

V nádherném areálu státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou zahájí Hradozámeckou noc koncertem barokní hudby, který od 18 hodin zahrají Marek Weiss a Michal Smrčka. V 19:30 hodin začnou noční prohlídky zámku, doplněné kostýmovanými scénami. Barokní skvost Vysočiny se ukáže nejen v nočním osvětlení, ale odhalí také řadu zajímavostí ze své historie.

Státní zámek Náměšť nad Oslavou nabídne také speciální noční prohlídky zámku, které se uskuteční v 18.00, 19.30, 21.00 a 22.30 hodin.

Správa státního zámku Telč vsadila na akční podívanou, proto bude program Hradozámecké noci opět spojen se cvičným nočním útokem hasičů na zámek.

Tradičně bohatý kulturní program připravilo občanské sdružení Přátelé Zahrádky pro kostel sv. Víta v zaniklé obci Zahrádka u Ledče nad Sázavou. Od 18 hodin zde začnou kostýmované prohlídky a tvořivá dílna pro malé i velké, následovat bude promítání Historie v obrazech a hudebně dramatické pásmo s překvapením. Program zakončí noční prohlídka kostela ve 23:00 hodin.

Tajemný i poučný zážitek chystá pro návštěvníky poutní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou. Mimořádné prohlídky interiéru kostela osvětleného plameny svíček začínají ve 20:00, 21:00, 22:00 a 23:00 hod. O historii kostela bude vyprávět hostující průvodce Mgr. Stanislav Mikule z Regionálního muzea ve Žďáru nad Sázavou. Na návštěvníky čeká také hudební překvapení a speciální zlevněné jednotné vstupné, kdy za prohlídku zaplatí pouhých 50 Kč (děti do 15 let mají vstup zdarma).

Více informací na:
http://www.zamek-namest.cz
http://www.zamek-telc.eu
http://www.zamek-jaromerice.cz
http://www.zelena-hora.eu
http://www.zahradka.euweb.cz


Více informací:http://www.npu-telc.euZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.