I. ROČNÍK FESTIVALU STUDENTSKÉ AUDIOVIZUÁLNÍ TVORBY

Vloženo: 14.06.2016 14:54:48

START FILM je novým festivalem, který vyplňuje současnou mezeru na domácí festivalové scéně. Je určen všem studentům středních i vysokých škol audiovizuálního zaměření, tedy těm, kteří stojí na startu vlastní umělecké tvorby a chtějí to dotáhnout do úspěšného cíle. Během několika letních dnů se budou moci navzájem seznamovat, diskutovat o svých dílech, společně tvořit a bavit se.

Festival je však otevřen i všem dalším (nejen) mladým nadšencům, kteří milují filmy v jakékoli podobě.

Historicky první ročník festivalu START FILM pořádá KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ s podporou MĚSTA BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM.

Jádrem festivalového programu jsou workshopy, určené právě filmovému „dorostu“ - prakticky i teoreticky pojaté „dílny“ vedené známými režiséry, scenáristy, spisovateli a dalšími odborníky. Nabídka workshopů je velmi pestrá. Zájemci se mohou přihlásit například na workshop tvůrčího psaní s MICHALEM VIEWEGHEM, na workshop filmové režie s RADIMEM ŠPAČKEM, workshop klasické ploškové animace s MONIKOU PAVLOVOU či na workshop o trikových efektech s BORISEM MASNÍKEM. Přesná nabídka je zveřejněna na webových stránkách festivalu.

Každý den po setmění odstartují na bystřickém Masarykově náměstí filmové projekce pod širým nebem. Další venkovní projekce se uskuteční v atriu Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické. V programu nebudou chybět ani všechny soutěžní studentské filmy. Mladí autoři se tak budou moci sami přesvědčit, jak na jejich díla reagují skuteční diváci. Všechny projekce totiž budou přístupné nejen akreditovaným účastníkům festivalu, ale volně také široké veřejnosti.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v pátek 22. července 2016 ve večerních hodinách v Bystřici nad Pernštejnem. Festival bude zakončen v pondělí 25. července večerním slavnostním vyhlášením cen pro nejlepší studentské filmy. Hlavním mediálním partnerem je televize Nova. Záštitu nad akcí převzal hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek.

  

videospot: https://www.youtube.com/watch?v=D6y73V7xCvk
více informací: http://www.startfilm.cz/STARTFILMTISKOVAZPRAVA.pdf
www.startfilm.cz
www.facebook.com/startfilmfest

  

obrázek

Více informací:www.startfilm.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.