JARMARK SE VRACÍ DO PACOVA

Vloženo: 01.08.2012 00:00:00

V sobotu 18. srpna 2012 proběhne na zahradě pacovského zámku druhý ročník výročního trhu Pacovský jarmark – akce zaměřené převážně na propagaci původní rukodělné tvorby z Pacovska a okolí.

Veřejnosti se nedávno zrenovovaná zámecká zahrada otevře úderem 10. hodiny, kdy také začne celodenní program jarmarku (areál zahrady bude v době konání akce přístupný pouze od kaple). Kromě stánkového prodeje tradičních potravin a řemeslných výrobků, jako je například keramika, dřevěné hračky, originální šperky nebo svíčky, bude součástí trhu i tematicky laděný doprovodný program zahrnující například ukázky tradičních tanců a šermu v podání souborů Táborští kupci, Thoraya a Kancioneta, vystoupení kejklíře Jonáše a samozřejmě také živou muziku, o kterou se v průběhu konání jarmarku postará táborský soubor historické hudby Dei Gratia a v samém závěru pražská kapela BraAgas. Chybět ovšem nebude ani populární lukostřelba, zdobení perníčků či možnost dát si vyložit budoucnost z karet nebo si vyzkoušet některý z tradičních tanců pod vedením přítomných tanečnic. Velcí i malí návštěvníci si tu tudíž budou moci nejen pořídit originální dárek či praktický předmět do domácnosti, ale také si odpočinout, pobavit se a třeba se i aktivně zapojit.

Po skončení programu převezme štafetu „Rocková pípa“ Radia Beat, která začne v 19 hod. na horním zámeckém nádvoří a naváže na jarmark večerním pásmem reprodukované hudby přenášeným v přímém přenosu.

Pacovský jarmark je akcí zaměřenou na originální rukodělnou tvorbu z domácích dílen a od dalších talentovaných malovýrobců přispívajících svou činností k uchování tradičních výrobních postupů, ať už tvoří pro radost, z přebytku inspirace, kvůli obživě či z jiného důvodu. Doufáme, že se nám jím podaří oslovit nejen stálé obyvatele Pacovska, ale i sezonní návštěvníky a turisty, které tímto způsobem chceme seznámit s kvalitní řemeslnou tvorbou a tradičními lahůdkami. Vzhledem k poutavosti letošní nabídky i bohatosti doprovodného programu zbývá už si jedině přát, aby se počasí vydařilo tak idylicky jako loni.


za Pacovský jarmark o. s.
Daniela Orlando


Více informací:http://www.jarmarkpacov.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.