JEDNOROŽNÉ ROŽNĚNÍ PODRUHÉ, ANEB SOUSEDSKÉ HODOVÁNÍ NA TŘEŠŤSKÉM NÁMĚSTÍ

Vloženo: 29.08.2012 00:00:00

V sobotu 15. září 2012 ožije náměstí v Třešti megagrilovačkou přímo na hlavní silnici, prodejním trhem a hlavně neopakovatelným bohatým kulturním programem. Celá akce se bude konat od 9 do 17 hodin. Jednorožné rožnění je posledním programem v rámci letošního Ztřeštěného léta. Zajišťuje ji Město Třešť a je spolufinancováno z projektu MAS Třešťsko.

Všichni, kteří rádi grilují, by si rozhodně neměli nechat ujít tuto jedinečnou akci. Od deváté hodiny ranní si mohou milovníci rožnícího umění nosit na náměstí své grily a posezení a samozřejmě něco dobrého k tomu. Všem aktivním milovníkům masa věnuje sponzor akce Kostelecké uzeniny jeden kilogram naložených steaků a kilogram klobás.

A jaké pak by to bylo Jednorožné rožnění, kdyby chybělo elektrické rodeo s podobou třešťského jednorožce? Všichni odvážlivci mohou zkrotit tohoto „býka“ od jedenácté do čtvrté hodiny odpoledne. Kdo se na hřbetu jednorožce udrží nejdéle, odměna ho nemine. Jednorožce mohou osedlat malí i velcí.

Pro nejmenší hosty akce bude od 11 do 16 hodin k dispozici skákací hrad. Děti se ale rozhodně nudit nebudou, mohou malovat křídami na hlavní silnici, navštívit různé dílničky, nebo zhlédnout pohádky.

Pro dospěláky je v průběhu dne nachystáno několik soutěží o pěkné ceny, prozradím, že kromě zmiňovaného jednorožce budou hrát důležitou roli i naše sluneční hodiny. I milovníci nevšedních zážitků si přijdou na své, po celý den budou připravena vozítka segway, jejichž ovládání je jednoduché a intuitivní.

Všichni ti, co mají kuráž a nebojí se výšek, mohou od 10 do 12 hodin vyzkoušet let nad Třeští. Startuje se z heliportu u hasičské stanice a za pětiminutovou vyhlídkovou jízdu zaplatíte 499,- Kč.

Celý den Vám zpříjemníme hudbou ve stylu country a folku, zahrají JCS Salavice. Sobota 15. září bude ve znamení dobrého jídla, pití, zábavy, divadla, hudby a dobré nálady. Přijďte se pobavit, posedět a užít si poslední letní sobotu. Rádi vás uvidíme na náměstí T. G. Masaryka v Třešti!


Více informací:http://www.trest.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.