Jihlavu čeká filmový festival

Vloženo: 20.10.2008 00:00:00

Jihlava (kid, tz) • Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě má před sebou už 12. ročník. Mezi 24. a 29. říjnem opět proběhne největší přehlídka autorského dokumentu ve střední a východní Evropě.
V rámci festivalu návštěvníky čekají nejen projekce v kinech, ale i festivalový deník Dok. revue, autorský katalog či sborník teoretických textů DO.
Součástí festivalu budou retrospektivy významných světových dokumentaristů Průhledné bytosti. Další tradiční dominantou programu jsou festivalové soutěžní sekce: světová soutěž Opus Bonum, která sleduje nejnovější dokumentární trendy a objevy, soutěžní sekce Mezi moři, představující to nejzajímavější v autorském dokumentu ze zemí střední a východní Evropy, a soutěž mapující českou dokumentární krajinu Česká radost. Letos se k páteři programu přidává i nově otevíraná sekce experimentálních dokumentů, která nahlédne ještě mnohem dál od tradičních vyprávěcích a estetických postupů. Po loňském úspěchu bude již podruhé v průběhu festivalu předána Cena týdeníku Respekt o nejlepší audiovizuální reportáž za uplynulý rok. V rámci festivalu se rovněž již druhým rokem uskuteční workshop Critical View, věnovaný psaní o dokumentu v nejrůznějších žánrech i druzích tištěných médií, jehož se pod vedením zkušených praktiků – filmových publicistů zúčastní studenti filmové vědy a žurnalistiky z ČR a ze zahraničí. Evropský panel připravovaných dokumentárních filmů s názvem Nové dokumenty, nové přístupy pak představí deset dokumentárních projektů ve fázi natáčení či postprodukce, které budou mít premiéru v rozmezí listopad 2008 – říjen 2009. Jihlavský festival za sedm let vybudoval největší sekci pro filmové profesionály ve východní Evropě. Společně s Institutem dokumentárního filmu pořádá trh pro dokumentární filmy ze střední a východní Evropy East Silver, na němž se prezentuje kolem450 pečlivě vybraných dokumentů. Digitalizovaná videotéka s 30 promítacími kabinami je k dispozici po celou dobu festivalu. IDF v Jihlavě připravuje East European Forum, jedinečné setkání východoevropských dokumentaristů s producenty z velkých evropských televizí. Rozsáhlý doprovodný program doplní divadelní představení, výstavy, autorská čtení nebo koncerty.

Zdroj: Noviny Kraj Vysočina, ročník 5, číslo 9, září 2008.


Více informací:http://www.dokument-festival.cz/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.