Kouzelné vánoční svátky na Vysočině

Vloženo: 22.12.2017 14:42:33

 Tradiční i méně tradiční akce napříč celou Vysočinou mohou podpořit vánoční atmosféru a připomenout kouzelný čas, který máme trávit v klidu, pohodě a s našimi blízkými. A pokud se přeci jenom odpoutáte od pohádek v televizi a vyrazíte na procházku, nechte se inspirovat zajímavými svátečními akcemi, jako jsou Živé jesličky, koledy, Putování za betlémskou hvězdou nebo česká mše vánoční. Zoologická zahrada v Jihlavě se těší na malé i velké návštěvníky přímo na Štědrý den.

Na Štědrý den v 15.00 zazní koledy za doprovodu živé hodnoty z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie v Havlíčkově Brodě. O dvě hodiny později pak sváteční tóny prolnou Husovo náměstí v Polné, hudebníci zahrají z věže chrámu Nanebevzetí Panny Marie na všechny světové strany. Koledy si mohou přijít zazpívat i Humpolečtí. O Štědrém dnu, s úderem 21.00 z balkonu humpoleckého městského úřadu na Horním náměstí zahraje žesťový kvintet učitelů ze Základní umělecké školy Gustava Mahlera.

Na Boží hod si můžete přijít zazpívat koledy a připomenout staré vánoční zvyky v Jihlavě. Živé jesličky se odehrají na Parkánu u Brány Matky Boží v 16.00 a poté v 18.00.

Prohlídku kostelního betléma s doprovodem vánoční varhanní hudby v podání mladých varhaníků z města a okolí připravují v Telči. Od 26. prosince až do posledního dne letošního roku se vždy od 14.30 v kostele Jména Ježíš rozezní Varhany nad Betlémem. A co by byly vánoční svátky bez České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Světelský pěvecký sbor Gaudeamus, Orchestr studentů Akademie múzických umění vystoupí v kostele sv. Václava ve Světlé nad Sázavou na druhý svátek vánoční v 16.00.

 

A zajímavou procházkou se může stát i Putování za betlémskou hvězdou s velkým živým betlémem, které letos opět připadá na druhý svátek vánoční. Od 14.00 se všichni zájemci setkají před kostelem sv. Ondřeje v Pohledu u Havlíčkova Brodu. Pokud se zapojíte, můžete se těšiti na divadelní představení, koledy, živá zvířata u jesliček, vystoupení v kostelíku sv. Anny, ale také na teplou vánoční medovinu a svařák. 

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.