LETNÍ VÝLETY PARNÍM VLAKEM

Vloženo: 16.07.2012 00:00:00

Během letních měsíců jezdí pravidelně na železniční trati Kostelec – Třešť – Telč – Slavonice parní mašinka. Kdo chce zažít se svými blízkými nevšední zážitek - jízdu historickou parní lokomotivou – v Třešti bude mít možnost hned dvakrát během letních prázdnin. Za bohatým programem pro malé i velké se můžete vydat zvláštními nostalgickými vlaky s parní lokomotivou v čele.

Zvláštní vlak po Regionu Renesance poveze parní lokomotiva 433.001 z Depa historických vozidel Lužná u Rakovníka. Ve vlacích je zařazen bufetový vůz.

První speciální jízda se pojede v neděli 29. července 2012, kdy vlak vyjede ze stanice Telč ve 14:40 hod., do Třeště přijede v 15:20 hod. Na třešťském hlavním vlakovém nádraží se bude od 15:00 hod. konat zábavné odpoledne. Děti si budou moci zadovádět s BOBO divadlem, uvidí, jak s pejsky cvičí třešťský klub agility, zasoutěží si o sladké ceny a něco pěkného si mohou vyrobit v dílničce. Rodiče a prarodiče dětí se také nudit nebudou, k zábavnému programu zahraje Staropražské trio harmonikáře Zdeňka Požára a jeho dětí Martina a Pavlínky. Odpolední program, který zajišťuje DS Jana Lišky z Třeště, se koná v rámci projektu Ztřeštěné léto. Jedná o mezinárodní projekt spolupráce MAS Třeštsko s LAG Mansikka ry (finská místní akční skupina). Po celý víkend bude probíhat den otevřených dveří v depozitáři Historického radioklubu československého, v bývalé budově sila na nádraží.

O dva týdny později, v sobotu 11. Srpna 2012, se pojede Velká jízda historickým vlakem s doprovodným kulturním programem v Telči. V rámci této jízdy bude k vidění bohatý kulturní program ať během jízdy ve vlaku, tak na jednotlivých nádražích. Pára vyjede z Telče ve 14:40 hod. a po více jak hodině dorazí až do stanice Kostelec u Jihlavy. Odsud pojede zpátky ve čtyři hodiny odpoledne do Třeště. Zde na hlavním vlakovém nádraží bude probíhat od 15:00 hod. kulturní program, který obstará DS Karla Čapka Třešť. Odpoledne začne slavnostním otevřením nově vzniklého muzea s plastikovými modely. Zpřístupněn bude opět i depozitář Historického radioklubu československého. Pro děti bude připravena pohádka, loutková scéna třešťských loutkářů, výtvarná dílnička a soutěže o sladké odměny. K vidění budou ukázky břišních tanců a po setmění i ohňové show. K tanci a poslechu zahraje country kapela SPOL. V půl desáté večer odjíždí mašinka zpátky do Telče. Celá akce je financována z projektu DY-THA rail.

Využijte období dovolených k návštěvě kraje tvořeného několika mikroregiony v povodí řeky Dyje, do kterého vás zvou České dráhy, Společnost telčské místní dráhy, Svazek obcí železnice Kostelec – Slavonice a města a obce Kostelec, Třešť, Hodice, Telč, Dačice a Slavonice.


Více informací:http://www.pokoleji.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.