Letní žurnalistická škola v Havlíčkově Brodě zpestří prázdninový program

Vloženo: 09.08.2018 15:11:51

Na Vysočině se každoročně koná řada kulturněvzdělávacích akcí pro obyvatele i návštěvníky regionu, jednou z nich je také Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského, která se uskuteční od neděle 19. srpna v Havlíčkově Brodě už po čtrnácté a zúčastní se jí mladí lidé ze zemí střední Evropy. Letošní ročník nabídne zájemců sérii debat a přednášek nejen o osmičkových událostech, budoucnosti demokracie a Evropské unie, ale také současných médiích a novinářství.
„Připravili jsme dvě debaty s českými a rakouskými historiky o roce 1918 a 1938, souvislostech a důsledcích pro současnost, budeme hovořit o tom, jaká rizika ohrožují demokracii v 21. století s prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem, novinářem Denníku N Tomášem Gálisem a ředitelem Polském institutu Maciejem Ruczajem, společně s Markem Příhodou a Alexandrem Morozovem představíme Centrum Borise Němcova, které vzniklo letos na Karlově univerzitě. Do Brodu přijede také Martin Veselovský s kolegy, aby přiblížili práci redakce DVTV, kde pracovalo několik našich absolventů. Program letní školy odstartuje v pondělí 20. srpna odpoledne spisovatel Michal Viewegh a v pátek 24. srpna uzavře Jindřich Šídlo ze Seznamu TV,“ vyjmenovává některé hosty a témata veřejných debat Milan Pilař z týmu letní školy.
Po celý týden budou mladí lidé z různých zemí vytvářet mediální výstupy, s nimiž se budou moct setkat čtenáři, diváci a posluchači nejen regionálních médií na Vysočině. Akci každoročně podporuje vedle řady českých a slovenských médií také Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod.

obrázek

Více informací:http://www.letnizurnalistickaskola.cz/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.