LÉTO S PÁROU 2014 V TŘEŠTI

Vloženo: 19.08.2014 22:35:34

Během letních prázdnin se na železniční trati číslo 227 pravidelně konají jízdy nostalgickým parním vlakem. Z Telče do Kostelce a zpět se zastávkou v Třešti se mohou zájemci letos projet hned čtyřikrát. Historický vlak potáhne lokomotiva 213.901, která byla vyrobená v ČKD Praha přesně před 60 lety. Provoz na akci, která je z velké části spolufinancována z prostředků Evropské unie prostřednictvím projektu DY-THA rail, zajišťují také v tomto roce Jindřichohradecké místní dráhy a jednotlivá města a obce podél trati organizují kulturní program.

Letošní poslední akce na třešťském nádraží se bude konat v sobotu 23. srpna 2014. Parní vlak se opět vydá na cestu z Telče do Kostelce a zpět se zastavením v Třešti. Jízdní řád je stanoven na tyto časy: Telč (12.40) - Třešť (13.18; 13.30) - Kostelec (13.48; 14.05) - Třešť (14.23; 16.30) - Telč (17.07). Od 13.30 do 16.30 hod. odpoledne na nádraží zpříjemní místní country kapela Spol.

V tento den je možné bezplatně navštívit expozici Svět modelů, která byla slavnostně otevřena v roce 2012. Třešťský modelářský nadšenec Vladimír Balík po celý svůj život skládal plastikové modely vojenské techniky. Za svůj život jich složil více jak 700 kusů. Svoji unikátní sbírku daroval Městu Třešť, které pro výstavu zajistilo prostor přímo v drážní budově. Návštěvník zde uvidí modely armády Československa, Německa, Velké Británie, Ruska nebo Ameriky včetně jejich leteckých složek.

Další možností, jak využít čas strávený na vlakovém nádraží v Třešti, je návštěva depozitáře Historického radioklubu československého. Stálá expozice historické radiotechniky se nachází v budově bývalého sila. K vidění jsou rozhlasové a televizní přijímače, telefony a další výrobky od počátku vzniku podniku Tesla. Tak trošku zavzpomínat a obdivovat lze i dobová rádia, magnetofony či televizory, které se běžně používaly v domácnostech. Ve dnech, kdy se pojedou přes Třešť nostalgické jízdy párou, bude do expozice Tesly vstup zdarma.

Tradiční a veřejnosti velmi oblíbené parní jízdy historickým vlakem mají pro letošní rok novinku. Cestující, kteří zakoupí ve vlaku jízdenku, získají celou řadu zvýhodnění, po předložení jízdenky se tak můžete těšit např. na volný vstup na Věž sv. Ducha či do Městské galerie v Telči, dále do synagogy v Třešti, na výstavu v Městském muzeu a galerii v Dačicích nebo do Městského muzea ve Slavonicích.

obrázek

Více informací:http://www.pokoleji.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.