LÉTO S PÁROU TAKÉ V TŘEŠTI

Vloženo: 23.07.2013 20:01:40

Poslední červencový víkend vyjede poprvé v tomto roce na železniční trať č. 227 Kostelec u Jihlavy – Slavonice parní lokomotiva. Letošních devět nostalgických jízd zajišťují Jindřichohradecké místní dráhy. V sobotu a v neděli pojede výletní vlak také přes Třešť dle jízdního řádu, který je ke stažení na www.pokoleji.cz

V neděli 28. července 2013 vyjede parní lokomotiva z telčského depa ve 14:35 hod., do Třeště na hlavní vlakové nádraží přijede v 15:17 hod. Zde bude připraveno zábavné odpoledne pro celou rodinu, o které se postarají členové divadelního souboru Karla Čapka z Třeště. Ti připravili vlastní loutkovou pohádku, odehrají kramářskou píseň Lípa vypráví, malí i velcí se mohou zapojit do soutěží a tvořivých dílen. Jako hosté přijedou členové NaKop Tyjátru z Jihlavy odehrát pohádku O Smolíčkovi. V 17:48 hod. bude lokomotiva připravena ke zpátečnímu odjezdu do depa a program na nádraží bude okolo šesté hodiny večer končit.

Navíc bude po celý víkend probíhat den otevřených dveří v depozitáři Historického radioklubu československého, v bývalé budově sila na nádraží. Návštěvníci mohou zavítat také do expozice Svět modelů přímo v budově hlavního vlakového nádraží. Uvidí přes 700 plastikových modelů vojenské techniky ze sbírky Vladimíra Balíka.

obrázek

Více informací:http://www.trest.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.