LONI TANČIL BAGR, LETOS BUDOU TANČIT KOLA!

Vloženo: 30.05.2014 15:17:37

Festival KoresponDance 2014 (CZ/SK/FR/IT) – 5. 7. ve Žďáru nad Sázavou

Nenechte si ujít jedinečnou událost roku na Vysočině a zarezervujte si ve svém diáři 5. července! Loňský první ročník Mezinárodního festivalu tance a pohybového divadla KoresponDance si budeme asi všichni pamatovat jako ten, na němž tančil Něžný bagr. I letos díky českým a zahraničním umělcům ožije genius loci magického barokního prostoru bývalého kláštera a zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou, i letos s vámi rozpohybujeme celé město! Tanec bude rezonovat s divadlem a hudbě dá pohyb.

Bude to festival plný překvapení, kde se potká barokní zpěv se současným tancem Paca D?ciny (IT) v nádherném představení Artuš, kde město ožije v rytmu hudebně divadelního průvodu a TANČÍCÍCH KOL Dominiqua Boivina a Pierra Nadauda (FR). Svou jemností a hravostí rozesmějí i dojmou Anna Polívková a Halka Třešňáková (CZ) v představení příchod PŘECHOD odchod, stejně jako Bára Látalová (CZ) v představení Margaretha vypravuje.

V programu festivalu nebude chybět ani představení s prvky akrobacie Tešlon a Frkl v podání Lukáše Karáska (CZ) a Florenta Golfiera (FR). A jedinečný zážitek bezpochyby přinese i koncert barokní hudby, který uvedeme ve spolupráci s festivalem Musica Figurata. Koncert zazní v jedné z nejvýznamnějších Santiniho staveb, v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

„Žďár nad Sázavou letos ožije díky doprovodnému programu festivalu KoresponDance mnohem dříve, aby měli žďárští obyvatelé možnost nasát festivalovou atmosféru, zapojit se do příprav festivalu a stát se jeho součástí“, říká ředitelka Centra choreografického rozvoje SE.S.TA Marie Kinsky.

Už během května a června přijedou do zámku umělci na rezidenční tvůrčí pobyty, od poloviny června pak dorazí i vynikající italský choreograf Paco D?cina. Ten bude připravovat společně se svým kolegou kontratenoristou Sébastianem Fournierem (FR) a s místními tanečníky, hudebníky a zpěváky tvůrčí projekt, jehož výsledek pak budou moci diváci shlédnout během festivalu. V plném proudu už budou také přípravy na hudebně divadelní průvod městem a TANČÍCÍ KOLA pod taktovkou francouzských choreografů Dominiqua Boivina a Pierra Nadauda. Od 30. června do 4. července se ve Žďáru nad Sázavou uskuteční také první Letní umělecký příměstský tábor zaměřený na rozvoj kreativity, otevřený všem dětem ve věku od 9 do 15 let. Tábor povedou zkušení umělci z ČR s pedagogickou praxí Barbora Látalová (tanec), Jakub Folvarečný (divadlo) a Tomáš Fingerland (hudba). Festival KoresponDance letos nabídne několik znamenitých tanečních a divadelních představení, projekce, hudební koncerty, výstavy, komentované a volné prohlídky expozic zámku a také interaktivní program pro děti. Festival KoresponDance 2014 pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA pod záštitou hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka a starostky Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinové.


Kontakty pro média:

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Václavkova 20, 160 00 Praha 6, Tel / fax: +420 224 318 831

Kamila Drtilová (PR, propagace)
Tel: +420 737 724 283
e-mail: kdrtilova@se-s-ta.cz
http://www.se-s-ta.cz

Milan Deutsch, EMD consultants (PR podpora)
Tel: +420 775 556 587
e-mail: milan.deutsch@emd-pr.cz
http://www.emd-pr.cz

obrázek

Více informací:http://www.se-s-ta.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.