Mikuláš a Vánoce v Edenu

Vloženo: 29.11.2017 15:13:10

První prosincovou sobotu pořádá centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem akci, která se ponese ve znamení tradic a zvyků adventního období. Program v Edenu připravili ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Bystřici nad Pernštejnem a potěší hlavně děti.

Po celém areálu budou moci děti s rodiči navštívit rukodělné dílničky, kde si vyrobí vánoční dekoraci nebo nějaký dárek, kterým potěší své blízké. Na pódiu panského dvora vystoupí pěvecké sbory s oblíbenými koledami a součástí programu bude i ukázka živého betlému.

Degustace nabídne Mikulášské menu a sládek minipivovaru centra Eden připraví speciální várku Mikulášského polotmavého piva s příchutí perníku.

Roubenky v Horácké vesnici ožijí ukázkami tradičních vánočních zvyků. Kromě známých tradic, jakými jsou rozkrajování jablíčka nebo pouštění lodiček, se také dozvíte, proč u štědrovečerní tabule nesměla chybět sekerka nebo co znamenal řetěz obtočený kolem stolu.

Ve 13.00 se zabydlí ve sklepeních čerti, kteří si připraví úkoly pro malé nezbedníky. Za každý splněný úkol obdrží malí návštěvníci razítko do „pasu zlobivce“. Po pekelné prohlídce přijde na řadu Mikuláš s anděly, který bude hodné děti obdarovávat dárečky - výměnou za písničku nebo básničku. 

Akce Mikuláš a Vánoce na Edenu se uskuteční 2. prosince od 9.30 do 18.00, kdy bude platit zvýhodněné vstupné. Vce informací k plánované akci centra Eden naleznete na www.centrumeden.cz

obrázek

Více informací:www.centrumeden.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.