Mikuláš s anděly i čerty se připravuje na hodné i zlobivé děti z celé Vysočiny

Vloženo: 04.12.2017 14:12:45

Na svátek sv. Mikuláše si celá řada měst na Vysočině připravila zajímavý program. Děti se můžou těšit na peklo ve sklepení polenského hradu, na vypouštění balónků s přáním k Vánocům, na Čertovské rojení v Pelhřimově nebo na tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů v Havlíčkově Brodě. Mikulášský program odstartuje už dnes, v pondělí 4. prosince, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, která na 16.00 připravuje Mikulášskou nadílku. Děti se mohou těšit na vánoční hranou pohádku Čert a Káča a na nadílku od Mikuláše, anděla a čertů.

Známá prosincová trojice zaplní ulice a náměstí hlavně v úterý 5. prosince. V Jihlavě začíná mikulášská akce na Masarykově náměstí od 15.30. Těšit se můžete na čertovské dovádění s divadlem Pinder, na koncert Bohuše Matuše nebo na ohňovou show NOVUS ORIGO.

Peklo na hradě budou mít od 15.00 v hradním sklepení v Polné a Mikuláš zavítá i na náměstí v Třešti, kde navíc v tamějším Sokolském domě budou na děti čekat mikulášské soutěže s nadílkou.

Setkání s Mikulášem plánují také v Jaroměřicích nad Rokytnou (od 17.00). Ve středu 6. prosince bude následovat psaní vánočních přáníček v městské knihovně (od 14.25) a vypouštění balónků v 15.15 na náměstí Míru. To v Třebíči Mikulášskou nadílku zajistí divadlo Kejkle z Brna – na Karlově náměstí se bude soutěžit, hrát a tancovat s čerty a andílkem (od 16.30). A už dnes mají v budově třebíčské radnice Adventní jarmark, na kterém své výrobky až do 16.00 prodávají uživatelé sociálních služeb.

Čerti se budou rojit také na Pelhřimovsku. Na zámku v Kamenici nad Lipou budou mít zítra, 5. prosince, od 15.00 Nebe-Peklo, pelhřimovské peklo propukne přímo v centru Pelhřimova v 15.00 a v Humpolci připravili bohatý program, stánky s vánočním zbožím, vystoupení žesťového kvintetu a samotný Mikuláš přijde v 16.15 na radnici a rozsvítí vánoční strom.

Mikulášské čertohrátky chystají v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě (od 14.00 do 19.00). Na návštěvníky čeká peklo ve sklepení, bludiště pro nebojsy, malování na obličej i kreativní dílnička. Mlsouny potěší krčma U kopty nebo voňavé čertovské topinky na nádvoří. To ve Velkém Meziříčí můžete v úterý 5. prosince navštívit Vánoční trhy a nakoupit například ozdoby, perníčky, dárky nebo vánoční dekorace. A ve Žďáře nad Sázavou se organizování Mikulášské nadílky chopil Active – SVČ Žďár nad Sázavou a zve děti na hry, diskotéku a na Mikuláše do sálu DDM v Horní ulici od 16.00.

A Mikuláše slaví také města na Havlíčkobrodsku. Do centra Havlíčkova Brodu se tradičně na 16.00 slétnout Mikuláši, čerti a andělé. Na programu je peklo v podzemí ve Svatovojtěšské ulici, vánoční písně a koledy v podání orchestru Zbyňka Paličky i zábavný program v režii Českého rozhlasu Vysočina. Mikulášskou nadílkou potěší děti také na hradě v Ledči nad Sázavou. Od 16.30 se můžete těšit na pekelnou atmosféru a od 18.00 na ohňostroj. Mikulášský den budou mít také ve Světlé nad Sázavou. Od dopoledních hodin můžete navštívit jarmark před radnicí, od pravého poledne tvořivé dílničky v tanečním sále, od 16.00 pak peklo v podzemí a čertovskou školičku a v 18.00 tady rozsvítí vánoční stromeček. Celodenní program ve Světlé navíc od 18.45 doplní Adventní instrumentální koncert v kostele sv. Václava ve Světlé nad Sázavou.

Vybrané akce:

Mikulášská nadílka

4. prosince, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Masarykovo náměstí 24, Jihlava, od 16.00

Děti se mohou těšit na vánoční hranou pohádku Čert a Káča a na nadílku od Mikuláše, anděla a čertů.

 

Mikuláš

5. prosince, Masarykovo náměstí, Jihlava, od 15.30

Čertovské dovádění s Divadlem Pinder, koncert Bohuše Matuše, ohňová show NOVUS ORIGO, Opravdové peklo s živými čerty, projížďka s Mikulášem v kočáru i pravý čertovský lektvar.

 

Mikuláš na náměstí a v Sokolském domě

5. prosince, Náměstí T. G. Masaryka, Třešť, od 16.30

Mikulášská nadílka, kterou pořádá SDH Třešť.

5. prosince, Sokolský dům, 17.00-19.00

Mikulášské soutěže pro děti a doprovodný program s nadílkou.

 

Peklo na hradě

5. prosince, sklepení hradu, Polná, 15.00-18.00

Tradiční setkání s Mikulášem, čerty a anděly.

 

Tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů

5. prosince, Havlíčkovo náměstí, Havlíčkův Brod, od 16.00)

Peklo v podzemí ve Svatovojtěšské ulici, vánoční písně a koledy v podání orchestru Zbyňka Paličky a zábavný program pro děti v režii Českého rozhlasu Vysočina

 

Mikulášská nadílka

5. prosince, Ledečský hrad, Ledeč nad Sázavou, 16.30–18.00

Pekelná atmosféra se soutěžemi a mikulášská nadílka pro každé dítko. Občerstvení bude zajištěno a ohňostroj odstartuje v 18.00.

 

Adventní instrumentální koncert

5. prosince, kostel sv. Václava ve Světlé nad Sázavou, od 18.45

Představí se duo Jitka Baštová s akordeonem a Jindřich Macek s loutnou. Přijďte se naladit na adventní čas (skladby: M. Murto, G. Zamboni, A. Michna z Otradovic, F. Angelis).

Mikulášský den

5. prosince, Světlá nad Sázavou, 9.0019.00

Mikulášský jarmark před radnicí a tvořivé dílničky v tanečním sále (12.00-18.00), peklo v podzemí a čertovská školička (16.0019.00), na pódiu se odpoledne postupně představí MŠ Bambino, dětské soubory a Majky a spol., u kašny se budou od 16.30 pouštět Světýlka naděje a od 18.00 čekejte rozsvícení vánočního stromečku.

Čertovské rojení

5. prosince, Pelhřimovské peklo, Masarykovo nám. č. p. 10, Pelhřimov, 15.00–18.00

Přijďte se podívat na vyrojení čertů z Pelhřimovského pekla.

http://www.kulturape.cz

 

Mikuláš ve městě

5. prosince, Horní náměstí, Humpolec, od 15.00

SVČ Humpolec a SDH Humpolec vás zvou na tradiční mikulášskou nadílku. Je připravený hohatý program pro všechny věkové kategorie, stánky s vánočním zbožím a občerstvením, zahraje žesťový kvintet ZUŠ G.Mahlera. Mikuláš přijde v 16:15 na radnici a rozsvítí vánoční strom.

 

Nebe-Peklo

5. prosince, zámek Kamenice nad Lipou, od 15.00

Nejprve děti navštíví zámecké kamenické Peklo, kde je přivítají čerti spolu s Luciferem. Děti pomohou čertům uvařit polévku, uklidit v pekle a pěkně jim povědět o svých prohřešcích. Když Lucifer uzná, že jejich hříchy nejsou tak závažné, pošle je po schodech do Nebe. V Nebi je uvítá svatý Mikuláš spolu s andělem a společně s dětmi si zazpívají vánoční písničky a rozdají si dárky.

 

Mikulášská nadílka

5. prosince, sál DDM, Horní 2, Žďár nad Sázavou, od 16.00

Active – SVČ Žďár nad Sázavou zve na hry, diskotéku, vystoupení, a hlavně na nadílku od Mikuláše.

Vánoční trhy

5. prosince, náměstí, Velké Meziříčí

Město Velké Meziříčí pořádá tradiční vánoční trhy na náměstí. K vidění i zakoupení budou vánoční ozdoby, perníčky, dekorace a další.

 

Setkání s Mikulášem na náměstí

5. prosince, náměstí Míru, Jaroměřice nad Rokytnou, začátek v 17.00

 

Vypouštění balónků s přáním k Vánocům

6. prosince, městská knihovna, Jaroměřice nad Rokytnou, začátek 14.25

 

Psaní přáníček proběhne od 14.25 do 14.55. Vypouštění balónků se bude konat v 15:15 hodin na náměstí Míru.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.