MUZEA A GALERIE NA VYSOČINĚ ON-LINE

Vloženo: 20.10.2013 09:44:40

V říjnu 2013 byla dokončena realizace a byl pro veřejnost spuštěn projekt „Muzea a galerie na Vysočině on-line“ jehož prostřednictvím jsou interaktivní formou představeny sbírkové předměty a exponáty uložené ve sbírkotvorných organizacích a institucích, tj. v muzeích, galeriích a pamětních síních na Vysočině, formou veřejně přístupného on-line katalogu. Základem je speciální webová aplikace pro prezentaci vybraných částí sbírek zapojených organizací v podobě karet sbírkových předmětů a exponátů, nechybí ani fotografie, dobový kontext, odkazy na související práce či inspirační zdroje, citace z literatury, informace o autorech. Tuto aplikaci najdete na www.mgvysociny.cz.

Hlavní ideou projektu Muzea a galerie na Vysočině on-line je oslovit širokou veřejnost – obyvatele i návštěvníky kraje, objevit nové příznivce kultury a umění, ale zaujmout i odborníky z oblasti muzejnictví, přivést do kulturně-poznávacích institucí Vysočiny nové návštěvníky všech věkových kategorií.

Do projektu Muzea a galerie na Vysočině on-line je zapojeno 50 sbírkotvorných institucí a organizací z Vysočiny. Projekt je realizován s vědomím Asociace muzeí a galerií České republiky; partnerem projektu je Vysočina Tourism, příspěvková organizace zřizovaná Krajem Vysočina na úseku cestovního ruchu.

V průběhu realizace projektu Muzea a galerie na Vysočině on-line, která probíhala od května 2010 a do srpna 2013, bylo zdigitalizováno ve 2D a /nebo 3D formátu, tj. nafoceno a/nebo naskenováno a popsáno přes 5000 sbírkových předmětů.

Ve 47 z 50 do projektu zapojených organizací byl nainstalován informační kiosek, díky kterému získávají návštěvníci neomezený přístup nejen do aktuální on-line databáze, ale i na internet.

obrázek

Více informací:http://www.mgvysociny.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.