Muzeum autíček v Přísece otevírá své brány

Vloženo: 08.10.2018 06:41:39

Muzeum autíček a starých hraček v Přísece u Jihlavy slaví 3. výročí a zve na Den otevřených dveří. Po celou středu 10. října můžete objevovat poklady v podobě hraček našich rodičů i prarodičů, ale i třeba nás samotných, a to zcela zadarmo.

Muzeum svým zaměřením a rozsahem patří k opravdu unikátním. Je to lákavý cíl nejen rodinných výletů, ale určitě zaujme každého návštěvníka nebo sběratele.

Expozice obsahuje více jak 10 000 modelů autíček, letadel, vláčků, her a jiných starých hraček. Nejvíce jsou zastoupena autíčka z produkce československých podniků z let 1910–1991, a to především ITES, SMĚR, IGRA, KOVAP, KADEN, MERKUR. Najdete tady i nemalé množství modelů produkovaných v zahraničí, například USA, SSSR, Polska, Japonska, Německa a dalších. Nejméně tři generace si v Přísece rádi zavzpomínají na hračky ze svého dětství.

Rozsáhlá sbírka je umístěna v prostorách krásně zrekonstruovaného zámečku, o němž první historicky doložená písemná zmínka je z roku 1568, ještě jako o tvrzi.

 

Zakončení pohodové návštěvy muzea se nabízí v přilehlé kavárně, která sídlí v nevšedně zrekonstruované stodole. Mimo příjemného posezení u kávy s občerstvením tu má ?rma Abrex vystavený archiv své dosavadní výroby autíček a k prodeji nabízí modely současné produkce. 

 

obrázek

Více informací:www.muzeumauticek.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.