Na Vysočinu doputují Tři králové

Vloženo: 05.01.2018 11:38:15

Svátek Tří králů bude o nadcházejícím víkendu na Vysočině připomínat řada akcí. V Náměšti nad Oslavou chystají tradiční Tříkrálový průvod, v Třebíči Kamenný sál místního zámku rozezní koncert souboru z rakouského Vösendorfu a z Pelhřimova se půjde Tříkrálová procházka až na Křemešník.

Tradičně prochází Náměští nad Oslavou vždy před 6. lednem průvod Tří králů, ale také prostého lidu. Navíc se každoročně objeví nové postavy a někdy i zvířata. Tentokrát slavnost připadá přesně na 6. ledna – na sobotu, kdy Kašpara, Melichara a Baltazara a jejich doprovod přivítá v 10.00 na náměstí starosta města a místní pan farář.

To v Třebíči chystají Tříkrálový koncert v Kamenném sále zámku. Své umění představí Hudební spolek z rakouského Vösendorfu v sobotu 6. ledna v 17.00. Slavnostní koncert je součástí doprovodného programu k výstavě betlémů z Třebíče a Rakouska.

Pokud se rozhodnete shodit nějaký ten dekagram nabraný o vánočních svátcích, můžete v neděli 7. ledna v 9.00 vyrazit z Masarykova náměstí v Pelhřimově směr poutní místo Křemešník. Druhým výchozím bodem bude Proseč pod Křemešníkem, kde si zájemci prohlédnou stáj s koňmi a děti se budou moci i svézt. Pokračovat se bude na Sluneční paseku, tady se budou opékat špekáčky, a Křížovou cestou se dojde až na Křemešník. Na jednom z vrcholů Vysočiny na vás bude čekat fotografování s Kašparem, Melicharem a Baltazarem, rozhledna Pípalka, občerstvení i komentovaná prohlídka kostela Nejsvětější Trojice, a na závěr se budou zpívat i koledy zakončené tradiční „My tři králové jdeme k vám,…“.

Vyberte si z těchto akcí nebo se inspirujte kalendářem akcí na Vysočině na: www.region-vysocina.cz/akce/, oslavte příchod mudrců z Východu a užijte si první lednový víkend podle vlastních představ.

Více informací o průvodu Tří králů v Náměšti nad Oslavou: www.mks-namest.cz, www.farnostnamest.cz

Více informací o Tříkrálovém koncertu v Třebíči: http://muzeumtr.cz/clanek-trikralovy-koncert-v-kamennem-sale-147.html

 

Více informací o Tříkrálové procházce na Křemešník: http://www.regionalist.cz/index.php?z1=180104-1515052442Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.