Na Zlaté podkově se sejdou stovky lidí z celé Vysočiny

Vloženo: 17.08.2009 00:00:00

Finále celoročního seriálů jezdeckých závodů vyvrcholí o víkendu 21. – 23. srpna 2009 v Humpolci. Zlatá podkova nabídne návštěvníkům třídenní soutěže nejlepších koní také přehlídku zahradní a zemědělské techniky, ukázky soutěže lam a vyhodnocení chovatelské soutěže Kontroly mladých koní.
Milovníci koní mají možnost spatřit více jak sto koní na jednom místě a setkat se se závodníky, kteří splnili kvalifikační kritéria na závodech po celé republice. Tradičně se v Humpolci scházejí stovky zájemců, kterým jsou koně a jezdecké závody blízké. Na tento víkend jsou však zváni všichni, kteří chtějí prožít něco zajímavého a netradičního,“ popsal organizátor Jiří Klubal.
V rámci třídenních soutěží se divákům představí více jak sto třicet koní v sedlových i vozatajských kategoriích včetně divácky oblíbených pony soutěží a také v soutěži ve zručnosti tahu klády. Jako novinka je pro letošní ročník připravena ukázka soutěže lam. Nebude chybět ani tradiční přehlídka výkonných koní plemene Český teplokrevník.
Organizátoři připravují průvod městem, koncert dechové hudby a vystoupení mažoretek. „Chceme, aby Zlatá podkova byla místem, kde se setkávají nejenom jezdci a milovníci koní, ale také občané Humpolce a širokého okolí. Proto jsme připravili takový program, aby si každý mohl najít to své,“ uzavírá Jiří Klubal a dodává, že v areálu závodiště pamatují i na děti, pro které budou připraveny různé atrakce.

Eva Fruhwirtová, tel: +420 737 103 866, e-mail: fruhwirtova@commservis.com, Commservis.com, s.r.o., Třebechovice pod Erebem


Více informací:http://www.zlatapodkova.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.