Náměšť nad Oslavou oslaví 100 let republiky

Vloženo: 19.09.2018 09:33:04

Oslavou u příležitosti 100 let republiky bude v pátek 21. a v sobotu 22. září žít Náměšť nad Oslavou. Město, jeho Městské kulturní středisko společně s 22. základnou vrtulníkového letectva připravují vyvrcholení celoročních akcí, které významné výročí připomínají.

V pátek v 16.00 na Masarykově náměstí zahájí oslavy průvod náměšťských spolků, který navazuje na prvorepublikovou tradici. Zástupci města položí k památníku obětem první světové války na Staré radnici věnec, dekorují prapory města i letecké základny a nad městem přelétne vrtulník. Atmosféru podtrhne vojenská hudba Sextet a státní hymnu zazpívá Julie Rajtmajerová. Návštěvníci se mohou těšit na koncert Vojenské hudby a armády ČR – zahraje Sextet a Klarinetový kvartet, a vrcholem večera budou Sestry Havelkovy s dechovou kapelou.

Sobota bude patřit všem návštěvníkům včetně rodinám s dětmi. Návštěvníci zaplní Masarykovo náměstí, areál Staré radnice a otevřená bude i Výstavní síň a expozice Papírníkova tiskárna a Pamětní síň Ondřeje Knolla. Těšit se můžete na farmářské a řemeslné trhy, na ukázku hasicí techniky a zásah členů dobrovolných hasičů při požáru nebo na představení závodního automobilu, který zajistí Automotoklub. Chybět nebude prezentace dobových uniforem v podání Klubu vojenské historie 43. pěšího pluku Brno a děti zase ocení dílničky v expozicích a za Starou radnicí, kde si budou moci vyrobit například pamětní odznáčky Náměšť nad Oslavou – slavíme 100 republiky nebo si vyzkoušet dobový tiskařský stroj.

Odpoledne vystoupí tanečnice a tanečníci ze Základní umělecké školy z Náměště, soubor Cantorum představí písně z Broadwayských muzikálů, dámskou část publika potěší profesionální módní přehlídka oděvů z dob první republiky s komentářem, do Náměště přijede i Roman Horký a skupina Kamelot a dvoudenní oslavy zakončí ohňostroj a odtroubení večerky.

„Dramaturgie oslav vychází z historických i novodobějších tradic města a je založená na spolupráci místních organizací, spolků a dobrovolníků, která je pro naše město velmi cenná a ojedinělá,“ prozradila vedoucí Městského kulturního střediska Zuzana Valová s tím, že do oslav se zapojí místní dům dětí a mládeže, školy, dobrovolní hasiči, Český klub turistů a další významné spolky a místní organizace.

Foto: Oslavy příjezdu T. G. Masaryka, Náměšť nad Oslavou, náměstí, 13. 6. 1928

obrázek

Více informací:http://mks-namest.cz/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.