NÁVŠTĚVNÍKY PAMÁTEK NA VYSOČINĚ ČEKÁ PESTRÝ VÍKEND

Vloženo: 06.08.2014 16:00:26

Památky na Vysočině žijí v těchto dnech nejen hudbou různých žánrů, ale i mnohými dalšími akcemi. Na své si přijdou milovníci květin, především fuchsií, vyznavače folklóru čeká pěkná podívaná a opomenuti nezůstanou ani dětští návštěvníci.

Castle Tour 2014 na Lipnici
V pátek 8. srpna 2014 přivítá hrad Lipnice oblíbené folkaře v rámci jejich Castle Tour 2014. Od 18:00 hodin ožije hradní nádvoří této oblíbené a turisty vyhledávané zříceniny písničkami Roberta Křesťana a Druhé trávy. Spolu s nimi vystoupí i Jiří Pařez a skupina Pozdní sběr. Vstupenky je možné zakoupit v návštěvní době i v pokladně hradu.
www.hrad-lipnice.eu

Horácko – savojský folklórní festival v Náměšti nad Oslavou
Závěrečné vystoupení Horácko – Savojského folklorního festivalu, který bude probíhat po celý víkend na několika místech Vysočiny, se odehraje v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou v neděli 10. srpna 2014 od 16:00 hodin. Horácko – Savojský folklórní festival připravil třebíčský folklórní soubor Bajdyš. Jako host se na festivalu představí francouzský folklórní soubor alpského podhůří z oblasti Mont Blancu L´echo de nos montagnes (Ozvěna našich hor). Vstup na vystoupení je zdarma, v případě nepříznivého počasí se akce koná v zámecké jízdárně.
http://www.zamek-namest.cz

Hudební festivaly
Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou pokračuje. Ve středu 6. srpna 2014 se v Sále předků jaroměřického zámku odehraje Písňový recitál Richarda Nováka. Doyen české opery představí za klavírního doprovodu Karla Košárka písňové cykly Carla Loewe, Johannesa Brahmse, Gustava Mahlera, ale i českých autorů Jaroslava Křičky a Vítězslava Nováka. Začíná se v 19:30 hodin.

Naopak v sobotu 9. srpna 2014 se v jeviště i hlediště promění zámecká zahrada. Od 20:30 hodin tam svůj recitál předvede Lucie Bílá. Na klavír ji doprovodí Petr Malásek.
www.zamek-jaromerice.cz

Oblíbené Prázdniny v Telči se již chýlí ke svému vrcholu. Na hlavním podiu na zámeckém nádvoří si kromě dalších známých interpretů zahrají například i Cimbal Classic, Nezmaři, Pozdní sběr a Druhá tráva a mnozí jiní. V době konání festivalu se upravuje návštěvní doba zámku – otevřeno je od 9:00 do 17:00 hodin a poslední prohlídka se koná v 17:00 hodin. Po celou dobu festivalu navíc zpříjemňuje návštěvníkům pobyt na zámku šermířská škola Ballestra Telč. Diváci se setkají s oživlými sochami nejen na zámeckém nádvoří, ale též v renesančních sálech prohlídkové trasy A. Příležitost ke shlédnutí budou mít lidé až do 10. srpna 2014.
www.zamek-telc.eu

Fuchsie, Krysáci i filmy na zámku v Telči
Až do 10. srpna 2014 se mohou návštěvníci zámku v Telči pokochat krásnými květy. V arkádách zámecké zahrady jsou totiž vystaveny fuchsie. Výstavu každoročně již několik let připravuje pěstitelka a milovnice těchto květin paní Marie Závodská z Mysliboře. Společně se svou dcerou již nasbírala šest stovek kultivarů fuchsií a svou sbírku stále rozšiřuje. Od úterý 5. srpna 2014 je na telčském zámku v Justičním sále k vidění nová výstava pro malé i velké – Krysáci z Večerníčku v Telči aneb Ze smetiště na zámku. Návštěvníci se tak tváří v tvář setkají s oblíbenými postavami dvou krysáků Huberta a Hodana, kteří běžně žijí na smetišti poblíž Vizovic. Výstava představí loutky a filmové kulisy ze známého Večerníčku Krysáci a zároveň poodhalí tajemství výroby animovaného filmu. Po dobu výstavy bude pro děti připravená výtvarná dílna a pracovní listy k výstavě, které umožní dětem více proniknout do zákulisí večerníčku. V prostorách výstavy si budou moci návštěvníci zakoupit nejen plyšového Hodana a Edu, ale i DVD či pexeso.

Po celou návštěvnickou sezónu až do 30. září 2014 je v zámecké galerii k vidění výstava Telčí po stopách filmů. Výstava vznikla opět ve spolupráci se Studiem Barrandov a.s. – divize Fundus a představuje průřez filmovou tvorbou, která se kdy natáčela právě v Telči. Návštěvníci tak mohou nahlédnout do zákulisí pohádek jakou byla Pyšná princezna, Jak se budí princezny, ale též filmů jako například Až přijde kocour, Woyczek, Helimadoe, Bathory a mnohých dalších. Kromě vystavených kostýmů a filmových rekvizit jsou součástí výstavy i panely se zajímavostmi o filmech a s fotodokumentací.
www.zamek-telc.eu

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.