NAVŠTIVTE ATELIÉRY NA VYSOČINĚ!

Vloženo: 03.10.2013 07:41:08

DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ se na Vysočině konají již po třetí – letos o víkendu 5. a 6. října. 2013. Ateliéry a dílny se tentokrát otevřou na 130 adresách a jejich návštěvníkům se představí díla téměř dvou stovek výtvarníků a uměleckých řemeslníků.

Z pohledu statistiky jsou mezi nimi opět nejvíce zastoupeni malíři a grafici, ale milovníci umění si budou moci prohlédnout i dílny třinácti řezbářů a sochařů, osm sklářských ateliérů i několik hutí. Nahlédnout budeme moci i do deseti keramických dílen a šestnácti kováren, v nichž vládnou mistři svého řemesla. Zájem představit veřejnosti svoji autorskou tvorbu projevilo v tomto roce také několik fotografů a fotografických ateliérů. A v nabízeném programu nechybí ani kameníci, nožířské dílny, sedláři, knihaři a další. Svůj prostor opět dostanou i moderní formy umělecké výpovědi. Ve dvou ateliérech se budou moci návštěvníci seznámit s postupy animační tvorby.

V rámci akce bude veřejnosti přístupno také čtyřiadvacet galerijních a muzejních prostor, v nichž se v převážné většině opět prezentují tvůrci z Kraje Vysočina. Nesmíme zapomenout ani na tradiční lidové řemeslníky.

Při přípravách třetího ročníku už jsme si uvědomili jistou proměnu. Někteří z těch, kteří se jí v minulých dvou ročnících zúčastnili, letos svůj ateliér neotevřou. Ne však proto, že by je akce zklamala. Naopak, sami se tentokrát vydají navštívit svoje kolegy. A v seznamu zúčastněných najdete kromě desítek nových tvůrců také ty, kteří si takovou pauzu udělali v minulém roce. Z rozhovorů se stovkami výtvarníků a řemeslníků v regionu Vysočiny navíc vyplývá, že mnozí počítají s tím, že svoje ateliéry upraví, aby je i oni mohli zpřístupnit v dalších ročnících.

Nezbývá než poděkovat všem těm, kteří se rozhodli do akce zapojit tím, že zpřístupní svá tvůrčí zázemí a popřát jim hojnou návštěvnost jejich ateliérů, dílen a galerií ze strany veřejnosti. Milovníkům umění, kteří se za svými umělci a řemeslníky vypraví, pak přejeme krásné počasí, příjemné a pohodové cestování a co nejzajímavější umělecké zážitky. Realizační tým Dnů otevřených ateliérů 2013


PRO NÁVŠTĚVNÍKA DNŮ OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ

1. Prostudujte si řádně tyto rady, budou se Vám hodit!
2. Stáhněte si programovou brožurku DOA 2013 na cestách za uměním vždy u sebe, s ní se v ateliérech, dílnách a galeriích Vysočiny neztratíte (www.vysocina-kultura.cz).
3. Než zamíříte do Vámi vyhlédnutého ateliéru, zkontrolujte si, zda má v tuto chvíli skutečně otevřeno. Ne všichni výtvarníci a řemeslníci jsou návštěvníkům k dispozici po celé oba dny konání akce.
4. Každý zúčastněný ateliér, dílna i galerie jsou v době otevření viditelně označeny plakátem nebo vlajkou s výrazným červeným logem Dnů otevřených ateliérů.
5. U výtvarníků, u nichž je to výslovně uvedeno, je třeba se nejprve na návštěvě v ateliéru dohodnout telefonicky.
6. Veškeré aktualizace programu DOA 2013 najdete na www.vysocina-kultura.cz.
7. V nouzi nejvyšší Vám v době konání akce dobrou radu poskytnou její organizátoři na telefonním čísle +420 730 806 819.


Více informací:http://www.vysocina-kultura.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.