NOVÉ PĚŠÍ A CYKLOVÝLETY PO VYSOČINĚ

Vloženo: 15.02.2013 13:06:43

Pro nadcházející letní turistickou sezónu připravila organizace Vysočina Tourism nové tištěné brožury pro nadšené turisty a cyklisty. Jedná se o brožury „Pěší výlety po Vysočině“ a „Cyklovýlety po Vysočině“. Každá z nich obsahuje na čtyřicítku různých tipů na výlety do téměř každého známého i neznámého koutu Vysočiny. Naleznete zde jak rozsáhlou mapu s výškovými profily jednotlivých výletů, tak i podrobnější popis tras doplněný o fotografie. Výlety v brožurách jsou rozděleny po okresech, takže si každý turista může vyhledat trasu přesně podle lokality, ve které se právě nachází. Brožury jsou navíc doplněny i o informace ohledně zajímavých turistických cílech v okolí a obsahují i seznam informačních center. Pro zimní sezonu 2013/2014 je v přípravě další broužura s tipy, tentokrát výlety na běžkách po Vysočině.

Novinkou mezi propagačními tiskovinami Kraje Vysočina vydanou organizací Vysočina Tourism je i mapa s názvem „Pivovary na Vysočině". Představuje všech třináct regionálních pivovarů. Rubová strana mapy obsahuje kromě kontaktů a kompletního sortimentu nabízených piv informace o možnostech stravování, ubytování, prohlídek s ochutnávkou a kulturního vyžití. Nechybí i stručný popis historie a současnosti jednotlivých pivovarů doplněný o turistické atraktivity v okolí. V mapě o měřítku 1:175 000 jsou pak všechny pivovary vyznačeny stylově v podobě zátky s příslušným firemním logem. Průvodce je určen zejména pro turisty zaměřené na gastronomii. Nicméně poslouží i zájemcům o kulturní památky či technické zajímavosti a unikáty.

Brožury byly vydány v rámci projektu podpořeného z ROP Jihovýchod „Marketing turistické nabídky kraje Vysočina do roku 2013" spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V rámci tohoto projektu byly již v minulosti vydány jiné propagační materiály, jako jsou mapa Adrenalin na Vysočině, Památky UNESCO, Pexesa, Pohlednice a Letní a Zimní turistické noviny. Nyní se tyto brožury zpracovávají do digitalizované podoby. Dále byly pořízeny propagační předměty určené pro propagaci regionu Vysočina, byla provedena modernizace turistického portálu www.region-vysocina.cz , byly realizované kostýmové prohlídky na vybraných hradech a zámcích za účelem zvýšení návštěvnosti památek Vysočiny, také byly organizovány semináře pro turistická informační centra na Vysočině, v současnosti probíhá internetová mediální kampaň.

Současně s tímto projektem běží i projekt „Prezentace turistické nabídky kraje Vysočina do roku 2013“, jehož hlavními výstupy je vedle pořízení prezentačního stanu prezentace regionu v letech 2011 - 2013 na domácích a zahraničních veletrzích a výstavách (např. Regiontour v Brně, Holiday World v Praze, Vakantiebeurs v Utrechtu, Ferienmesse ve Vídni) a na významných kulturních a společenských akcích.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.