Novinka ve Vysočina Areně: Pumptracková dráha patří k největším v Česku

Vloženo: 18.10.2018 09:42:10

Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě má pro cyklisty nové vyžití. K populárním singletrackům, silničním, MTB a gravel okruhům přibyla možnost vyzkoušet si asfaltovou pumptrackovou dráhu. Nová specifická trať pro terénní cyklistiku, takzvaný pumptrack, patří pro své parametry aktuálně k největším v Česku. Už teď si ji mohou cyklisti vyzkoušet, oficiální otevření s doprovodným programem se uskuteční spolu s tradičním otevíráním singletracků na začátku sezóny 2019.

Cyklodestinace Novoměstsko i samotná Vysočina Arena je s novým pumptrackem atraktivnější a úspěšně konkuruje dalším areálům zaměřeným na milovníky terénní cyklistiky a cílovou skupinu rodin s dětmi. Trať je koncipovaná jako okruh pro začátečníky, na který pak navazují obtížnější pasáže. Svoje první dovednosti si tak mohou zlepšovat hlavně začátečníci, ale trať je atraktivní výzvou i pro zkušené jezdce.

„Některé pumptracky v Česku mají přírodní povrch z uježděné hlíny, jiné jsou asfaltové. Ve Vysočina Areně se zvolil asfaltový povrch, a to hned z několika důvodů. Je bezúdržbový, má široké spektrum využití jak pro jízdní kola, tak i skateboardy, inline brusle nebo dětská odrážedla. Navíc je provozuschopný už krátce po dešti a při mírnějších zimách v podstatě celoročně,“ upřesnil krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal.

Umístění tratě přímo v areálu Vysočina Areny je záměrné, v návaznosti na ostatní infrastrukturu a zázemí pro návštěvníky. V blízkosti je parkoviště, sociální zařízení, půjčovna a servis kol, tzv. test centrum nebo občerstvení.

Pumptracková dráha je nyní dokončená, v následujících týdnech dojde ještě k zatravnění okolních ploch, výsadbě solitérní zeleně, nástřiku vodicích čar a doplnění drobného mobiliáře. „Věříme, že doposud nevyužitá plocha v areálu Vysočina Areny bude sloužit nejen aktivní veřejnosti, ale jistě zatraktivní i konání některých cykloakcí, které Arena hostí v průběhu roku. Veřejnost se pak může těšit i na oficiální otevření pumptracku s doprovodným programem, které je naplánováno spolu s tradičním otevíráním singletracků na začátek sezony 2019,“ zve už nyní všechny cyklonadšence Petr Stejskal.

Menší pumptracky najdete na Vysočině také v Lukách nad Jihlavou, Vilémově a od letošního roku i v Jemnici.

 

Věděli jste?

Nový a populární trend pumptrackových tratí dovoluje na relativně malé ploše vytvořit podmínky, které mladým lidem a dětem mohou získat první dovednosti a správné návyky pro jízdu v terénu. Jezdec se postupně zdokonaluje a používá „pumpování”, tedy pohyb nahoru a dolů jako hnací sílu jízdního kola namísto šlapání, odtud název pumptrack.

 

obrázek

Více informací:http://www.vysocina.bike/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.