NOVÝ PRŮVODCE PO PIVOVARECH NA VYSOČINĚ

Vloženo: 23.01.2013 10:20:36

Novinkou mezi propagačními tiskovinami Kraje Vysočina vydanou organizací Vysočina Tourism je mapa s názvem „Pivovary na Vysočině“. Představuje všech třináct regionálních pivovarů. Rubová strana mapy obsahuje kromě kontaktů a kompletního sortimentu nabízených piv informace o možnostech stravování, ubytování, prohlídek s ochutnávkou a kulturního vyžití. Nechybí i stručný popis historie a současnosti jednotlivých pivovarů doplněný o turistické atraktivity v okolí. V mapě o měřítku 1:175 000 jsou pak všechny pivovary vyznačeny stylově v podobě zátky s příslušným firemním logem.

Průvodce je určen zejména pro turisty zaměřené na gastronomii. Nicméně poslouží i zájemcům o kulturní památky či technické zajímavosti a unikáty. Tak například součástí pivovaru v Dalešicích, známého z filmu Postřižiny, je Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví. V areálu Podklášterního pivovaru v Třebíči je zase možné navštívit expozici Jaguárů. Ochutnávku želivského piva stojí za to spojit s prohlídkou premonstrátského kláštera a po projížďce na koni či v kočáře se osvěžit pivem z minipivovaru ve Ždírci nad Doubravou, který je součástí zdejšího ranče. Celkový náklad tohoto materiálu je 5 tisíc kusů, mapy jsou k dispozici ve všech pivovarech a před začátkem turistické sezony budou k dostání i na turistických informačních centrech.

Průvodce byl vydán v rámci projektu podpořeného z ROP Jihovýchod „Marketing turistické nabídky Kraje Vysočina do roku 2013“ spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, jehož nositelem je příspěvková organizace Vysočina Tourism.

Více informací: Ing. Romana Nejedlá, tel: +420 606 775 430, e-mail: romana.nejedla@vysocinatourism.cz

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.