Nultá generace potřetí v Jihlavě

Vloženo: 05.06.2017 13:18:43

O víkendu 9. - 11. června již podruhé ožije nákladní část vlakového nádraží v Jihlavě festivalem mladého výtvarného umění. Pořadatelé si kladou za cíl každoročně představit široké veřejnosti nejvýraznější talenty nastupující generace umělců v netradičním prostředí, mimo hlavní české metropole. Festival se kromě jiného chce stát pravidelnou příležitostí pro setkání mladých umělců, veřejnosti a investorů do současného výtvarného umění.

Hlavní výstava je složena z šedesáti děl dvanácti talentovaných autorů, které propojuje věk do třiceti let. Půjde převážně o malbu, opět s výrazným přesahem do intermediální sféry. Nultá generace totiž nabídne divákům v doprovodném programu také performance, ve které spolupracují čtyři umělci různých výtvarných směrů a evropských zemí. Experiment s prostorem, objekty, hudbou, pohyblivým obrazem a tancem, ve kterém se autoři odkazují na své kulturní kořeny a vykreslují budoucnost, ke které všichni společně a nevyhnutelně směřujeme.

Součástí doprovodného programu dále bude blok přednášek a diskuzí s výraznými osobnostmi nejen uměleckého světa, filmové projekce studentů FAMU, kreativní workshopy a hudební stage. Mezi hudebními interprety se objeví například  stoupající hvězda alternativní scény Ghost of You a jejich labeloví bratři 1flfsoap. Elektroničtí -live- experimentátoři navíc přivezou čerstvé album Rave Opera . Již tradičně nebude chybět HTRL se svými analogově vykouzlenými beaty a ambientní nadstavbou. Můžeme se těšit také na zahraničního hosta, kterým bude mladý deep-tech-house producent Chromat z německého Kolína nad Rýnem.

Jihlava poskytuje zázemí festivalu již třetím rokem. Akce probíhá ve spolupráci s městem, multifunkčním prostorem DIOD a Oblastní galerií Vysočina. Oficiální záštitu nad festivalem převzala náměstkyně primátora Jihlavy pro kulturu Ing. Jana Mayerová, Ph.D.

Další infomrace a podrobný program najdete zde.

obrázek

Více informací:http://www.nultagenerace.cz/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.