O Silvestru a Novém roku na Vysočině za sportem

Vloženo: 02.01.2018 07:41:51

Spousty lidí slaví příchod nového roku výstupem na některý z vrcholů – od maličkých a nenápadných až pořádné kopce Vysočiny. Na turistickém portálu www.region-vysocina.cz jsme nezaháleli a jako dárek k novému roku vám několik takových tipů na silvestrovské a novoroční výstupy, ale například i na pekelné nebo spíš ledové koupání, nabízíme, často v režii Klubu českých turistů.

Komu přes Vánoce chybí trocha pohybu, má na Vysočině z čeho vybírat.

Tradiční rozloučení přátel kondičního a aktivního sportování je každým rokem Silvestrovský běh v Jihlavě. Od Horáckého zimního stadionu se hromadně vyběhne v 11.00. Novoroční přípitek můžete tentokrát vyzkoušet jinak a vyrazit na nejvyšší vrchol Javořice. Tradiční silvestrovský výstup s Vlastou Javořickou „Za studenský knoflík“ počítá s nadšenci i tentokrát, ať už pěšky, na horském kole nebo běžkách, jak počasí dovolí. Ze Studené – náměstí sv. Jana Nepomuckého se startuje v 10.00. U ostatních tras – Řásná, Mrákotín, Studená, Telč, Světlá, Jihlávka – je čas startu libovolný. Cíl na vrcholu se předpokládá mezi 12.00 a 15.00 a slavnostní přípitek je naplánovaný v 12.30.

Poslední den v roce bude patřit také silvestrovskému výstupu na Jelení horu, který se zrodil v hlavách hodických hasičů. Ti se na jaře 2011 rozhodli umístit na nejvýše položeném místě v okolí Hodic na Jihlavsku dřevěnou sochu jelena. Na vrcholu, hned u sochy, bude přibližně od 10.30 čekat na sportovce občerstvení a čočková polévka zdarma. Pro neznalé místa bude od 10.00 připravena mapka u hasičské zbrojnice v Hodicích. Také na Třebíčsku můžete vyrazit s baťůžkem na zádech. V Jemnici se příznivci turistiky sejdou u kostela sv. Víta ve 13.00 a vydají se na silvestrovský výšlap na Modrácký kopec. Po 7,5 km si připijí vlastními zásobami.

 

Silvestr můžete oslavit i na vodě. Na Dalešickou přehradu vypluje ve 13.00 loď Horácko a ve stejný čas se od mola odlepí i o den později, aby absolvovala Novoroční plavbu.

A znáte to: „Jak na Nový rok…“. Proto bychom neměli zahálet ani na Nový rok. Tradičně, letos po 21., se uskuteční Novoroční výstup na Šacberk-Rudný. U torza rozhledny se budou pěší, lyžaři i cyklisti, kteří vyrazí z libovolného místa, scházet mezi 14.00 a 15.00.

 

Novoroční výstup na Stražiště připravuje Klub českých turistů v Pacově. V 10.00 se sejdou příznivci pohybu před bývalou pacovskou restaurací Vlachovka, v ulici Za Branou, aby společně vyrazili na zhruba osmikilometrovou túru. První lednový den ještě vyrazí Třebíčští na Klučovskou horu (start v 9.00 u restaurace Alfa, Třebíč), Humpolečtí Novoročním čtyřlístkem směr zřícenina hradu Orlík (sraz na místě mezi 13.00 a 17.00) a Žďárští na Peperek (start v 9.30, zastávka MHD u Městského úřadu Žďár nad Sázavou).

 

A nakonec zveme na Novoroční pekelné koupání. Pokud nemáte odvahu a nejste správnými otužilci, přijďte jen na svařák a s velkou dávkou podpory. Od 14.00 se budou na Nový rok na pláži rybníka Peklo v Polné scházet všichni příznivci koupání v ledové vodě. Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.