O Štít města Jihlavy

Vloženo: 21.03.2016 07:54:05Zavítejte na tradiční soutěžní výstavu plastikových modelů "O Štít města Jihlavy", 41.ročník a 7. ročník Kit Show, která se bude konat v sobotu 26.3.2016 v refektářích Hotelu Gustav Mahler, Křížová 4, Jihlava.

Soutěžní výstava je veřejnou soutěží plastikových modelářů, kteří zde budou prezentovat své modely letadel, bojové techniky, lodí, dále pak výjevy z dějů zvané dioramata, figurky, atd. Vše dopodrobna a zcela věrně zhotoveno dle skutečnosti. Soudě podle účasti v minulých ročnících a současného zájmu modelářů z celé republiky, bude možno shlédnout zhruba 350 až 400 modelů. Celkem se bude soutěžit ve 29 kategoriích seniorů a dětí, dále se vyhlašuje 17 speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů „Best of Show“ pro nejlepší model letadla a vojenské techniky výstavy, hlasováním příchozích návštěvníků budou oceněni modeláři Cenou diváků.
Dále budou přítomni prodejci modelů a modelářského zboží. Současně bude otevřen po celou sobotu nově vzniklý modelářský obchod Milana Novotného v Hluboké 7 (za radnicí a knihovnou), kde budou připraveny pro návštěvníky zajímavé ceny modelů a potřeb k modelaření.

Doprovodným programem bude několik besed a přednášek. Pro velký úspěch opět bude probíhat specializovaný modelářský workshop, kde se můžete dozvědět něco nového z oboru od špičkového modeláře Mariana Bunce, který předvede jak jednoduše a efektně provádět patinu na modelech vojenské techniky.
Na Masarykově náměstí bude v rámci výstavy instalována maketa legendární stíhačky Spitfire ve skutečné velikosti. Bude zapůjčena jihlavským Czech Spitfire Clubem. Klub historických vozidel z Úsobí dále přistaví několik nákladních a štábních vozidel, včetně několik motocyklů z výzbroje spojeneckých armád.
S podporou Roty aktivních záloh bude na místě laserová střelnice. Možnost zastřílet si z pistole a samopalu jistě uvítají malí i velcí.
Pokud se někdo bude chtít aktivně zúčastnit, pak se může zaregistrovat po internetu (www.kpmjihlava.estranky.cz) nebo na místě od 8 do 10 hodin. Pro veřejnost bude otevřeno mezi 10 a 16 hodinou.

obrázek

Více informací:www.kpmjihlava.estranky.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.