OCHUTNEJTE VYSOČINU JIŽ NA DRUHÝCH SLAVNOSTECH BRAMBOR V BYSTŘICI NAD PERNŠTEJNEM

Vloženo: 26.08.2014 19:56:22

Co: Slavnosti brambor 2014 - Ochutnejte Vysočinu
Kde: Bystřice nad Pernštejnem, farma EDEN
Kdy: 20. a 21. září 2014

O víkendu mezi 20. a 21. zářím 2014 provoní dvorem farmy EDEN v Bystřici nad Pernštejnem bramborové speciality všeho druhu. Farma EDEN se tak ještě před slavnostním otevřením 21. března 2015 dočká již druhých slavností v pořadí. Návštěvníci na slavnostech ochutnají množství bramborových specialit dlouhé řady odrůd brambor od bramborářských špiček z celé Vysočiny. Čerstvě sklizené brambory od různých producentů si budou moci také zakoupit. Na pódiu se budou střídat odborníci a budou se vařit nejrůznější bramborové recepty. Na své si přijdou také děti – čeká je dokonce ještě pestřejší program než na loňských slavnostech. Ty navštívilo na dva tisíce návštěvníků z celé ČR.

Domácí bramborové špecle s vepřovým špalíkem, bramborový koláč s jablky, bramborový tatarák – to je ochutnávka z menu, které připravují organizátoři. „Pátrali jsme také v historických receptech a knihách, abychom našli původní jídla z Vysočiny. Ty jsme pak obnovili a některá z nich uvaří na pódiu šéfkuchař z restaurace Borovinka v Domaníně,“ řekl ředitel farmy EDEN Michal Burian.

Na slavnostech spolupracují pořadatelé i s Výzkumným ústavem bramborářským. „Díky nim uvidí návštěvníci naprosté bramborové rarity. Odborníci poradí, jak brambory správně pěstovat, kupovat a skladovat. Také se dozví, jak se brambory dostaly do naší kuchyně,“ pokračuje organizátor Pavel Pichler z farmy EDEN.

Pobaví se i rodiny s dětmi. Farma tu pro ně postaví mini zoo, budou si moci vyzkoušet jízdu na koních, užít si na skákacím hradu nebo na řemeslném trhu a vznikne tu i festivalový dětský koutek s malováním, bramborovými tiskátky, soutěžemi a trampolínami. Novinkou letošních slavností bude i zemědělská olympiáda, kde budou moci návštěvníci vyzkoušet házet vidlemi nebo holinkou. Jako malí kluci si pohrají i tatínkové. V rámci zemědělského programu totiž budou mít možnost řídit kombajn nebo traktor.

Bystřice nad Pernštejnem nabízí ideální program na celý den. Motoristé mohou návštěvu spojit s prohlídkou krásného hradu Pernštejn, pro turisty se nabízí vycházka na rozhlednu Karasín nebo ke zříceninám Aueršperk a Zubštejn. Přímo v Bystřici můžou milovníci adrenalinu navštívit lanové centrum a fanoušci motorek muzeum malých motocyklů. Každý návštěvník dostane navíc ke vstupence zdarma bramborovou polévku na občerstvení. Záštitu nad slavnostmi převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

obrázek

Více informací:http://www.slavnostibrambor.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.