Oslavy Dne Dětí v zoo ve znamení ochrany ohrožených druhů

Vloženo: 01.06.2011 00:00:00

Jihlavská zoo připravila u příležitosti Dne Dětí pestrý program pro všechny návštěvníky. V pátek 3. Června 2011 představí žáci a studenti z celé Vysočiny kampaň na záchranu primátů – budou připraveny výstavy obrázků, stylová divadla i prezentace. Vše od 9:00 do 13:00 hodin v africké vesnici Matongo.
V sobotu 4. června potom jihlavská zoo ve spolupráci s Občanským sdružením Derbianus CSAW představí jednu z nejohroženějších antilop světa – antilopu Derbyho. Chystá se malování antilop na obličeje i na chodníky, výroba antilopých rohů, po celý den bude možné zakoupit trička, odznaky a další předměty na podporu záchranného programu pro antilopu Derbyho a dorazí i antilopa v životní velikosti! (Od 10:00 do 16:00 hodin)
Ani na Den Dětí ve středu 1. června nebudou návštěvníci jihlavské zoo ochuzeni – kromě spousty zajímavých přírůstků mohou shlédnout pravidelné ukázky výcviku dravců a sov (v 11:00 v 15:00 hodin) a začínají také tzv. „Hadí středy v Matongu“ – povídání o hadech a ještěrech s praktickými ukázkami. Až do konce prázdnin každou středu v 10:30 v africké vesnici Matongo.
Do zoo ale lákají také letošní zvířecí přírůstky a novinky – v nedávno otevřené zrekonstruované expozici Hacienda Escondido se zabydlují seriemy rudozobé a ary vojenské, zatím 8 mláďat mají plameňáci růžoví a v kombinovaném jihoamerickém výběhu pobíhá mezi lamami i 7 rozkošných mláďat nandu pampových. Zatím nejčerstvějšími přírůstky jsou mláďata lemurů kata – na ostrově u africké vesnice Matongo může zvídavý návštěvník vidět hned dvě.


Více informací:http://www.zoojihlava.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.