Oslavy židovské kultury propuknou v Třebíči

Vloženo: 11.07.2017 09:02:35

Již tento pátek 14. 7. v 16 hodin začne v Třebíči v židovské čtvrti další ročník Oživeného židovské města: https://www.samajim.eu/.

Sobotní a nedělní ráno můžete odstartovat chutnou snídaní pod lípou. Těšit se můžete na posvícenské koláče nebo pomazánku s vlašskými ořechy a mnoho dalšího. 

V uličkách židovské čtvrti potkáte muzikanty, potulného flašinetáře, prvorepublikové četníky, nebude chybět výuka charlestonu a dalších swingových tanců. 

Mnoho  prodejců s rozmanitým zbožím bude vábit a lákat vaše chuťové buňky i oči, nebude chybět ani dobré moravské i košer víno a třebíčská Zonka. Podrobný program najdete na tomto odkazu: https://www.samajim.eu/inpage/jeste-neco/

Čtrnáctý ročník festivalu Šamajim pak bude zahájen v pondělí 24. července v 16 hodin v Zadní synagoze slavnostním představením knihy o třebíčském zachránci židovských dětí Antonínu Kalinovi autorky Anety Chytkové. 

 

Pro další festivalové dny na vás čeká bohatý program plný hudby, přednášek a zajímavých setkání. Mimo to se můžete těšit na speciální festivalové prohlídky Zadní synagogy a židovské domácnosti - Za tajemstvím mezuzy, menory a macesů. Poprvé můžete posedět s přáteli a strávit své zážitky ve festivalové kavárně a nebude chybět ani oblíbená sobotní snídaně na dvorku. 

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.