Památky NPÚ Vysočiny zvou na Velikonoce

Vloženo: 02.04.2012 00:00:00

Památkové objekty NPÚ na Vysočině, které o víkendu zahájily návštěvnickou sezónu 2012 a otevřely své brány návštěvníkům, chystají první kulturní program u příležitosti nadcházejících velikonočních svátků. Všechny památkové objekty NPÚ budou mít otevřeno také na Velikonoční pondělí.

Na státním zámku v Telči bude celý týden před Velikonocemi a samozřejmě v průběhu velikonočních svátků připravena na prohlídkově trase A - renesanční sály velikonoční výzdoba. Do expozice budou přidány pomlázky, dřevěné řehtačky, kraslice, barevné stuhy, jarní květinová aranžmá a další tradiční věci patřící k Velikonocům. Podobně bude vyzdobena i zámecká galerie s výstavou "Hračky nestárnou". Státní zámek Telč bude veřejnosti zpřístupněn také na Velikonoční pondělí. Návštěvníci budou moci shlédnout výstavu "Hračky nestárnou" v zámecké galerii nebo navštívit prohlídkovou trasu A.
Na tradiční Velikonoce na zámku zve 8. - 9. dubna státní zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde bude prohlídková trasa A rozšířena o výstavu "Jarní těšení" a po oba dny připraven bohatý doprovodný program. V neděli si zde budou moci návštěvníci namalovat vajíčka s malérečkou, koupit si velikonoční perníčky, podívat se na vystoupení folklórního souboru Bajdyš nebo s dětmi navštívit představení divadla Mrak s názvem „Velikonoční pohádka“. Malování vajíček a prodej perníčků bude pokračovat i na Velikonoční pondělí. Po celou dobu bude otevřena také zámecká kavárna Splněný sen, která kromě výborného občerstvení nabídne i novou výstavu o Islandu.
K návštěvě během Velikonoc zvou také zámek v Náměšti nad Oslavou, hrad Lipnice nad Sázavou a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Na zámku v Náměšti mohou návštěvníci v rámci prohlídkové trasy shlédnout výstavu dobových fotografií „Zámek objektivem hraběte Jindřicha Haugwitze“ a dále miniexpozici o elektrifikaci zámku. Po celou dobu velikonočních svátků bude také otevřena restaurace Na Zámeckých valech v areálu zámku.


Více informací:http://www.npu-telc.euZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.