Picasso v Jihlavě

Vloženo: 14.09.2009 00:00:00

Jedinečná výstava originálních děl světoznámého malíře Pabla Picassa (1881 – 1973) je od 9. září 2009 k vidění v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě a to až do 7. listopadu 2009.
Pablo Picasso byl originálním a všestranným umělce, jeho rozsáhlá tvorba obsahuje tisíce obrazů, skic, rytin, tisků, ilustrací, skulptur a keramických děl. Různé etapy Picassova života jsou charakteristické stylovými proměnami jeho díla. Maloval melancholické obrazy chudých a nemocných ubožáků v tmavých modrozelených barvách, obrazy akrobatů, harlekýnů a tanečnic v oranžových odstínech vyjadřujících optimismus. Vytvářel díla inspirovaná předměty dovezenými z Afriky, zachycoval předměty jakoby viděné z několika úhlů naráz. Experimentoval s kolážemi, věnoval se dekorativní malbě. Ze surrealistického období je známý obraz Guernica, zachycující hrůzy španělské občanské války. Po druhé světové válce se zaměřil na reprodukci děl starých mistrů. Jihlavska výstava zahrne tu část Picassovy tvorby, která byla výrazně ovlivněna býčími zápasy a mytologickými scénami. Vystaveny budou grafiky, kresby a dobové reprodukce plakátů, zapůjčené z Kunstmuseum Heidenheim. Na přípravách výstavy se podílí Národní galerie v Praze a výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR.
V rámci doprovodného programu proběhne řada přednášek a kurzů. Ve dnech 25. a 26. 9. bude při této příležitosti v Horáckém divadle hostovat pražské divadlo Ungelt s představením „Picasso“ v hlavních rolích s Vilmou Cibulkovou a Milanem Kňažkem.


Více informací:http://tic.jihlava.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.